Bedelli Askerlik Sonrasında Profesyonel Askerlik Gündeme Geliyor

Milyonlarca vatandaşın beklediği bedelli askerlikle alakalı olarak uzun süredir gündemde bulunan profesyonel askerlik için çalışmaların yapıldığı konuşuluyor. Peki profesyonel askerlik nasıl olacak? İşte profesyonel askerlikle alakalı olarak merak edilen tüm detaylar sitemizde...

GÜNDEM 25.07.2018, 09:36
Bedelli Askerlik Sonrasında Profesyonel Askerlik Gündeme Geliyor

Başkan Erdoğan geçen dönem içerisinde yaptığı açıklamalarla beraber;

Milli Savunma Bakanlığı ile Genelkurmay Başkanlığı’nın profesyonel askerlik üzerinde bir çalışma yürüttüğünü sözlerine eklemişti.

Bu konuyla alakalı olarak Milliyet Gazetesi'nde yer alan habere göre üzerinde çalışmaların devam ettiği, halen yarı profesyonel ordu modelinde örgütlenen TSK'de tam profesyonel ordu modeline geçiş tasarlanmakta.

Kulislere yansımış olan iddialar içerisinde ise;

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin teknik personel, sivil personel, mühendis, doktor gibi ihtiyaçları ve ayrıca bu ihtiyaçların karşılanma modelleri ile bu sistem içerisinde çalışılacak.

Ayrıca sadece çatışmaya giren birliklerin yanı sıra, bütün birliklerle profesyonelliğin sağlanacağına yer veriliyor.

Bu sayede Türkiye genelinde birliklerden mesleki ihtiyaçlar zorunlu askerlik yapanlardan değil profesyonellerden sağlanabilecek.

Diğer yandan bu sözleşmeli askerlik modeli sayesinde ise; TSK'nın bütün ihtiyaçlarının uzman personeller tarafından sağlanabileceği konuşuluyor.

Kamupersoneli.net I ANKARA

Yorumlar (2)
FATMA34 1 yıl önce
askerlik sureleri en kisa zamanda dusurulsun su anda silah altindaki askerleride
kapsasin onlarda sevinsinler bu i̇ş tek tarafli olmasin
mehmet 1 yıl önce
başbakanımız ve cumhurbaşkanımız recep tayyip erdoğan bakanım duyun sesimizi beddeli geliyorsa fakir içinde bir şeyler yapılmalı askerlik 6 aya düşürülsün yada önlisanlara kısa donem gelsin başkanım bizide göz ardı etmeyin lütfen..