Bedelli askerlik yapan AK Parti’den iki milletvekili terhis oldu!

Türkiye’de sayıları milyonlara ulaşan bakaya kalmış vatandaşların askerlik sorununu çözmek için çıkartılan bedelli askerlikten iki milletvekili de yararlandı. AK Parti’den iki milletvekili 21 günlük askerlik görevlerini tamamlamalarının ardından terhis oldu.

GÜNDEM 01.10.2019, 18:19
Bedelli askerlik yapan AK Parti’den iki milletvekili terhis oldu!

Türkiye genelinde bakaya kalan ve kaçak durumunda olan vatandaşlar için Meclis’te bedelli askerlik düzenlemesi yapılarak bedelli askerlik çıkarılmıştı. 15 bin TL karşılığında 21 gün boyunca askerlik görevini yerine getiren vatandaşlar askerlik görevlerini yapmış sayıldı.

ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ İLE SEÇİLME YAŞI DÜŞÜRÜLMÜŞTÜ

Anayasa değişikliği ile seçilme yaşının 18’e düşürülmesiyle birlikte milletvekili olabilmek için askerlik yapmış olma koşulunun kaldırılmasından dolayı vekiller askerlik görevlerini yapmadan milletvekili seçilme hakkına da kavuşmuşlardı.

ASKERLİK YAPMADAN VEKİL SEÇİLMİŞLERDİ

Bedelli askerlik yasasından vatandaşlar yararlandığı gibi seçildikleri dönemde askerlik görevini yerine getirmeyen vekiller de faydalandı. Askerlik görevini yerine getirmeden milletvekili seçilen AK Parti Konya Milletvekili Selman Özboyacı ile AK Parti Yalova Milletvekili Ahmet Büyükgümüş, 21 günlük bedelli askerliklerini tamamlayarak terhis oldu.

VEKİLLER TERHİS OLDU!

Kırıkkale Lüleburgaz'da bululan 65. Mekanize Piyade Tugayı'nda, 21 günlük bedelli askerlik yapan AK Parti Konya Milletvekili Selman Özboyacı ve AK Parti Yalova Milletvekili Ahmet Büyükgümüş terhis oldular.

Yorumlar (0)