Bedelli Askerlikte 25 Gün Olarak Açıklanan Eğitim Süresi Artırıldı

Bedelli Askerlik konusunda çok önemli bir son dakika gelişmesi yaşandı. Meclis'ten alındığı iddia edilen bir bilgiye göre, ilk olrak 25 gün olarak açıklanan eğitim sürecinin artırıldığı ifade edildi. Detayları haberimizde aktarıyoruz.

GÜNDEM 17.07.2018, 18:53 17.07.2018, 19:18
Bedelli Askerlikte 25 Gün Olarak Açıklanan Eğitim Süresi Artırıldı

Haber sitelerinde son dakika olarak aktarılan yeni iddiaya göre bedelli askerlik için belirlenen 25 günlük eğitim süresinin 28 gün olarak yeniden hesaplandığı iddia edildi. 

Meclis'ten alındığı ileri sürülen bilgilere göre, Bedelli Askerlik düzenlemesi 25 yaş (31 Aralık 1993 öncesi), 15 bin TL ücret ve 28 gün eğitim şartı olarak belirlendi. 

25 GÜNLÜK EĞİTİM SÜRECİ ARTIRILDI

AK Parti Grup Başkan Vekili Bülent Turan tarafından yapılan açıklamalarda bedelli askerlik yapacak vatandaşlar için 25 gün eğitim öngörüldüğü ifade edilmişti. Açıklanan bu kararın ardından ise konuya dair yeni bir gelişme yaşandı ve bu eğitim sürecinin değiştirildiği bildirildi. Bu konuda yapılan açıklamalara göre 25 gün olarak olarak açıklanan eğitim süresi 28 gün olarak değiştirildi. 

AK Parti Grup Başkanvekili Turan yasanın ne zaman çıkacağına ilişkin gün içinde yapmış olduğu açıklamalarında yasanın torba yasa içinde yer alacağını ve Plan ve Bütçe Komisyonunda görüşüleceğini hatırlatmıştı. Bedelli Askerlik konusunda çok fazla bir yığılma olduğuna işaret eden Bülnet Turan açıklamalarında söz konusu kanun teklifinin TBMM Başkanlığına sunulacağını ve ardından da Plan ve Bütçe Komisyonunda görüşüleceğini ifade etmişti. 

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (8)
ahmet 1 yıl önce
Biz kalksın dedikçe onlar artırıyor bu bedellinin kimseye faydası olmaz bu eğitim süresinin kalkmasi lazım yoksa işimizden olacaz
Musa 1 yıl önce
Dengeler degisiyor öyle ne gerek bar 28 güne. O kadar masraf olacak devlete. Çıkacaksa adam gibi çıksın
serkan 1 yıl önce
işinden olmazsin 25 gunde aglama
resul 1 yıl önce
kısa dönemler 6 ay yapıyor 1 ay izin 5 ay 28 gun yapıldığında geriye 4 ay kalıyor 4 ay içinde kimse para ödemez bence
Suat 1 yıl önce
Yok 25 gün yok 28 gün. Ne diye önceki bedelli alımlarında 18bin tl karşılığında yaşı tutan herkesi askerliğini yapmış saydınız. Ne oldu ne değişti de tutup illaki milleti orda topluyorsunuz. Baştan sona saçmalıksınız be. Yine seçimde yüz buldunuz şaşırdınız ne yapacağınızı. Bimer ve cimer'den gün şartının kaldıtılması talep edilmeli.
Ömer 1 yıl önce
Biz nasil 1 yil yaptik isimizden olmadiysak 28 günde paşa paşa herkes yapsin ağlamaya hic gerek yok
Serdar 1 yıl önce
Yok eskiden şoyleydi yok eskiden boyleydi. Eee cok eskiden Kanuni de 32 sene at sirtinda askerlik yapti. Siz de bi cacik yapmamisiniz demektir
Ramazan 1 yıl önce
araştırma görevlisiyim ve doktora yapıyorum. bu süre zarfında yıllık izin kullanılabilir mi?