Bedelli Askerlikte 25 Gün Şartının Kaldırılacağı İddia Edildi !

Bedelli askerlik hakkında detaylar belli olduktan sonra yeni iddialar ortaya atılmaya başlandı. Bunlardan bir tanesi de bedelli askerlikte 25 gün şartının kaldırılması ile ilgili olarak. Bu konu hakkında detaylar haberimizde..

GÜNDEM 17.07.2018, 17:38 31.01.2019, 23:04
Bedelli Askerlikte 25 Gün Şartının Kaldırılacağı İddia Edildi !

AK Parti'li Bülent Turan tarafından bedelli askerlik hakkında detaylar açıklandı.

Bülent Turan'ın açıklamalarına göre bedelli askerlikte yaş 25 olurken bedel de 15 bin TL olacak. Bunun yanı sıra Bülent Turan açıklamalarında 25 gün askerlik şartının olacağını da vurguladı. 

Bunun ardından kamupersoneli.net olarak adaylarımızın taleplerine kulak verdik ve 25 gün şartının kaldırılması hakkındaki talepleri gündeme getirdik.

25 GÜN ŞARTI KALKACAK İDDİASI

Haberimizden kısa bir süre sonra bedelli askerlikteki 25 gün şartı hakkında yeni iddialar ortaya atılmaya başlandı. Sosyal medyada Ankara kuşu olarak bilinen ve iddialarının çoğunun doğru çıkması ile adından çokça bahsettiren hesaptan bir paylaşım yapıldı ve 25 gün şartının kalkacağı ifade edildi. Yapılan paylaşım ise şöyle:

BEDELLİ ASKERLİK AÇIKLAMASI

AK Parti'li Bülent Turan ise bedelli askerlik hakkındaki açıklamalarında "Bugün torba yasa gündeme geldi. Ekim ayında Meclis'in açıldığında gündeme geleceğini düşündüğümüz bedelliyi de bu yasaya ekleme kararı aldık. 25 yaş ve 15 bin TL ön görüsüyle beraber, 25 günlük bir askerlik hizmeti öngörülüyor. Çalışmalar takdir, komisyonundur. Bugün bir kaç saat içerisinde kanunu Meclisimize, Plan Bütçe'ye gönderiyoruz. Ümit ediyorum bir an önce toplanacaktır, bu hafta komisyon aşamaları biterse, haftaya da nihayete erecektir" ifadelerine yer vermişti. 

Yorumlar (15)
erdem 1 yıl önce
25 gun sarti kaldirilmali magdur olmamamiz icin cunku insanlar bedeli askere gitmemek icin oduyor
Şahin22 1 yıl önce
25 gün şartı bencede olmasın insanlar isinden olmasın
Şerif 1 yıl önce
Bir iş yapacaktınız yine yüzünüze gözünüze bulaştırdınız. Yine yurt dışındakilere kıyak geçiyorsunuz. Onlara 28 gün şartı yok bize gelince fasafiso. 2011de 2014de nasıl askere almadan halletiysen şimdi de öyşe yap. Türk vatandaşlığının en kıyak hali yurtdışında olmak mı? Seçimden sonra yine şaşırdınız kibirlendiniz. Geri adım atmayız, düzenleme yapmayız bilmem ne... 28 günü kim bilir kimlere şirin görünmek için getirdiniz.
Mehmet 1 yıl önce
28 gün şartının kesinlikle kaldırılması gerekiyor. Eğer kalkmazsa devletin giderleri artacak ve işten çıkanlar sebebiyle devletin vergi gelirleri azalacaktır. Aynı zamanda askeriye içerisinde bedelli yapanlarla yapmayanlar arasında olaylar çıkabilir ve askerlerin moral motivasyonu bozulabilir.
halil 1 yıl önce
özel sektörde 28 gün kim izin verir ya amaç ney zaten lütfen iyi bir haber verin
Hamdi 1 yıl önce
Tam olarak sevinemedik 25 gün sartı kaldirılmalıdır işimizden oluruz o zaman
Murat arif 1 yıl önce
25 veya 28 gün özel sektör de çalişiyoruz normalde izin vermiyolar 25 gün hiç vermezler en azından izin çikartın yapanlara zaten zor iş buluyoruz işimizden olmayalım 25 gün sonra
Fazıl 1 yıl önce
28 gün inadı nereden tuttu nereden geldi. Bıktık usandık be. Bir de 3 ay başvuru süresi koymuşsun. Ya şu teklifinizi iki üç günde çıkarıp yasalaştıracağınıza durup düşünün halk ne istiyor biz ne yapıyoruz diye. Ne inatsınız ya. RTE sayesinde ayaktasınız o da olmazsa var ya kan kaybeder durursunuz her seçimde.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın