Bedelli Askerlikte Flaş İddia: Yaş 25'e Çekildi

Bedelli askerlik hakkında yeni bir iddia gündeme geldi. Bu kapsamda Başkan Erdoğan'ın talimatı ile bedelli askerlikte yaşın 25'e çekildiği ifade edildi.

GÜNDEM 17.07.2018, 12:22 17.07.2018, 15:16

Bedelli askerlik hakkında yeni iddialar ortaya atıldı. Bu iddialarda Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın talimat verdiği ve bu talimat doğrultusunda bedelli askerlik yaşının 25'e çekildiği ifade edildi. 

Konu ile ilgili olarak tüm bu detayları kamupersoneli.net olarak okuyucularımızla paylaşıyoruz...

YENİ İDDİA: YAŞ 25'E ÇEKİLECEK

Konu ile ilgili olarak Sözcü'nün aktardıklarına göre daha önce 27 olarak düşünülen bedelli askerlikte yaşın 25'e çekileceği ifade edildi. Bu doğrultuda iddialara göre bedelli askerlikten yaşındakiler ile daha büyük olan yükümlüler yararlanacak.

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan tarafından bedelli askerlik hakkında dün bir açıklama yapılmıştı. Yapılan açıklamada bedelli askerliğin Ekim ayında Türkiye Büyük Millet Meclisi gündemine geleceği ifade edildi. Ayrıca çeşitli haber sitelerin Cumhurbaşkanlığı tarafından da konunun daha fazla uzatılmadan kararname ile netleşmesini benimsediği ifade edildi.

400 BİN KİŞİNİN YARARLANMASI BEKLENİYOR

Aktarılanlara göre bedelli askerlik düzenlemesi Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile yürürlüğe konulacak. Bedelin de 15-20 bin lira arasında bir miktar olacağı belirtildi. Bedelli askerlikte yaş 25 olursa 400 bin kişinin yararlanması bekleniyor.

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Yorumlar (8)
Tekin 1 yıl önce
Parası olan zaten 20 TL çerez parası. Yine olan gariban olana.hangi zengin çocuğunu paraya feda eder ki.yazık.
Cengizhan 1 yıl önce
Hadi inşAllah 25 olsun
Suzan 1 yıl önce
Oleyyy
szrklnc1453 1 yıl önce
Uzun süreli bir bedelli çıkması gündemde olan benim şahsi fikrim 1 ocak 1995 öncesini kapsamalı
Mahmut 1 yıl önce
Bir kerelik mi geçerli olacak acaba. İki sene sonra yine bu bedelli askerlik geçerli olur mu
Cihan 1 yıl önce
Gelecekte tekrardan çıkar sonuçta artık Türkiye Cumhuriyeti Devleti Askerlik Profesyonel Sisteme Geçildi... Mecburi Çıkar Ya da Formaliteden 5 Aylık Kısa Dönem Gibi Bir Sistem Yada 45 Günlük Askerlik Eğitiminden Sonra Kamu Hizmeti Olarak Devam Ettirilip Toplamda 3 Ay Gibi Bir Program Olabilir...
Mustafa 1 yıl önce
ama ucret biraz fazla
nevzat 1 yıl önce
askerlik yapmaya korkan bu zibidiler yarın öbür gün birde bizim karşımıza gelipte bizden kız isteyecekler öylemi.. alırsınız aslanım alırsınız.. bnm gibi kız babalarınada ben askerliğimi şerefimle bedelli̇ yaptım dersiniz.. alacağınız cevap şimdiden belli.. l