Bedelli Askerlikte Gün Şartının Kaldırılması İçin Kampanya Başlatıldı

Sosyal medyada bedelli askerlik hakkında bir kampanya başlatıldı. Başlatılan kampanyaya göre bedelli askerlikte gün şartının kaldırılması isteniyor. Konu ile ilgili olarak tüm detaylar haberimizde...

GÜNDEM 18.07.2018, 15:29
Bedelli Askerlikte Gün Şartının Kaldırılması İçin Kampanya Başlatıldı

Bilindiği gibi AK Parti'li Bülent Turan bedelli askerlik hakkındaki detayları açıklamıştı. Turan'ın açıklamalarına göre bedelli askerlikte 25 yaş 15 bin TL ve 25 gün askerlik yapma şartı aranacaktı. 

Ancak dün akşam saatlerinde bedelli askerlik hakkında yeni bir düzenleme yapıldı ve yapılan düzenlemede 25 gün askerlik şartı 28 gün olarak değiştirildi. 

Bunun ardından bedelli askerlik düzenlemesinin içinde bulundu torba tasarı Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığına sunuldu. Bu kapsamda bedelli askerlik için Türkiye Büyük Millet Meclisi komisyonunun vereceği karar bekleniyor..

SOSYAL MEDYADA KAMPANYA BAŞLATILDI

Tüm bunların yanı sıra sosyal medyada da bir kampanya başlatıldı. Başlatılan kampanya kapsamında adaylar bedelli askerlikte gün şartının kaldırılması talep ediliyor. Bu konu hakkında adayların paylaşımları ise şöyle:

- Ben bedelli askerlikte 25 günün kaldırılacağından eminim. Boşuna stres yapmayın. Öneriyi kim sunmuş ise mantıksız olmuş. Sn. Başkanımız mantık barındırmayan hiçbir konuya sıcak bakmaz.

- Dünyanın en anlamsız bedelli askerlik uygulaması olmuş işimizi bırakabilecek olsaydık 6 ay giderdik #Bedellide25gunKaldirilsin birde üzerine para veriyorsun.

- Bedelli ile hiç bağım yok ama bedelli yapacaklara 25 gün konusunda hak veriyorum. Zaten bedelli ile normal askerliği ayıran şey, hiç askere gidilmemesi mantığı değil mi? 25 gün nedir o zaman?

- 28 gün şartı kalkmayacaksa, herkes bedelsiz 28 gün askerlik yapsın. Demek ki 28 gün eğitim yeterli. Üstüne 15000 TL istemekte nedir?

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Yorumlar (13)
Beşiktaş 1 yıl önce
28 gün kalksın
onur.k 1 yıl önce
bedelli askerlik isteme nedeni düzeni bozulmaması düzeni bozulduktan sonra ha28 gün yada 5 ay fak eymez gün şartının kalkması lazım
Ismet 1 yıl önce
28 gün şartı kaldırılmalı. 28 günü yapan zaten 6 ayı da yapar
hakan 1 yıl önce
fakir fukara napsın ortak bi karara vartılması lazım zaten bedelli diye bişiyin olması başlı başına yanlış bir şey bir türk vatandaşı için vatan borcudur bu kaldı ki 28 gün askerliğide fakirler veremediğinden dolayı kimseyi incitmemek adına bu karar varılmış
Arda 1 yıl önce
Değil 25 gün 5 gün için bile iş yerimi birine emanet edip gidemem. Kalkması en doğrusu.
Devran akman 1 yıl önce
Bedelli istememizin nedeni duzenin bozulmamasiydi
28 gun duzeni bozmaktadir
Türk askeri 1 yıl önce
Herkes o kamuflaji giyecek...şimdiye kadar yapanlarin işi gücü yokmuydu boş lafa gerek yok 28 günün korkusunu taşıyanda var aralarında güzelim ülke ne hal geldi en güzeli herkes 9 ay yapacak açıgi sözleşmeli erler doldurur Askerlik bu ülkenin temelinde vardır pasa pasa gideceksiniz o silahı elinize alacaksiniz 1 kez olsun... korkmayin kızlar kadar tepmez size
Okkes 1 yıl önce
28 gün kalksın
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın