Bedelli Askerlikte Hangi Eğitimler Verilecek? İşte Detaylar

Bedelli askerlik yasasının onaylanmasıyla beraber 21 günlük bedelli askerlik yapacakların hangi eğitimlere tabii tutulacağı merak konusu olmuştu. Bu konu hakkında detaylar belli oldu ve bedelli askerlikte verilecek eğitimler açıklandı. İşte konu hakkında merak edilenler ve eğitim detayları...

GÜNDEM 27.07.2018, 08:35
Bedelli Askerlikte Hangi Eğitimler Verilecek? İşte Detaylar

Bedelli askerlik yasasının Meclis'te onaylanması ile Başkan Erdoğan'ın onaylaması bekleniyor.

Söz konusu bedelli askerlikte 21 günlük bedelli eğitiminde belirlendi.

Bu detaylara göre bedelli askerlikten yararlanacak adaylara yürüyüşlerin yanı sıra, yat- kalk eğitimleri ile beraber silah atış eğitimlerinin verileceği ifade ediliyor.

Hürriyet'in haberine göre; önceki bedelli askerlik uygulamasında Burdur'da yapılan temel askerlik eğitimleri için bu defa farklı birliklerin görevlendirileceğine kesin gözüyle bakılıyor. Yapılacak olan başvuru sayısına göre uygulamadan yararlanacakların askerlik eğitimlerine farklı celp dönemlerinde alınabileceği konuşuluyor.

Askeri kaynaklardan alınan detaylarda ise; 

"Askerlik hizmetini yapan bütün gençlerimizin aldığı temel eğitimleri alacaklar. Normalde bu eğitimin süresi 28 gündür. Bedelliden yararlanacaklar için bu süre 21 olarak belirlendi. Eğitim süresindeki bir haftalık eksiklik hızlandırılmış bir eğitimi gündeme getirecektir. Temel olarak aynı eğitim programı uygulanacak. Ancak sürenin kısalığı nedeniyle eğitimin bazı uygulamaları kapsam dışında tutulacak" ifadeleri konuşuluyor.

Ayrıca bu eğitimlerle alakalı olarak açıklanan detaylarda;

"Normal eğitim programında olan yat-kalk da dahil yürüyüş ve sporla selamlama eğitimleri, atış da dahil silah eğitimi, rütbeleri tanıma ile milli güvenlik de dahil normal askeri eğitimi programında yer alan teorik dersler" bilgisi aktarılıyor.

Kamupersoneli.net I ANKARA

Yorumlar (0)