Bekçi Alımı Sınavında Sosyal Medyayı Sallayan Soru

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 24 Ağustos'ta Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Yazılı Sınavı gerçekleştirildi. Sınava katılan adaylara sorulan sorunun basitliği sosyal medyayı salladı.

GÜNDEM 23.09.2019, 14:43
Bekçi Alımı Sınavında Sosyal Medyayı Sallayan Soru

Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi Başkanlığı 2. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği yazılı sınavı 24 Ağustos 2019 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gerçekleştrildi. Konu ile ilgili olarak Milli Eğitim Bakanlığı Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılan sınavda bir soru sosyal medyayı salladı.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından soru kitapçıkları yayımlandı. A grubu soru kitapçığında yer alan 27’inci soruda adaylara, T.C. Sağlık Bakanlığı ve LÖSEV’in öncelikle hangi ihtiyacı giderdiği soruldu.

Şıklarda ise Sağlık, Adalet, Ulaşım, Eğitim ve Barınma yer aldı. Sorunun cevabı ise sağlık olarak açıklandı. Söz konusu sorunun basitliği eleştiri konusu oldu.

İŞTE ADAYLARA SORULAN SORU

Yorumlar (29)
Kamu Boş Haber 4 hafta önce
Haber yapmak için laf olsun diye haber yapmayın orta öğretim düzeyinde böyle sorular mı sorulur diye zor olan sorulara bakın bide
Tuğra 4 hafta önce
Ben polis olsam zoruma giderdi şöyle soruları cevaplayan adamla aynı yetkilere sahip olmak, aynı maaşı almak. Üniversite mezunu polis adayları çok daha zorlu yazılı ve fiziki sınavlardan geçiyorlar 6 ay boyunca pomemlerde. Bekçi ise 45 gün eğitim alıyor. Ama sonuca bakıyorsun polisteki yetkiler bekçilere de verilmiş ve maaşları da birbirine yakın. Çalışma saatleri ise yine polislere göre çok daha düzenli ve sistemli. Bu nasıl iş arkadaş.
Büş 4 hafta önce
Evet kolay sorular vardı ama tüm sorular böyle basit değil kitapçığı açıp bakın ve emin olun bu soruları yapamayanlar bile var haber yapmak için haber yapmayın
Arif 4 hafta önce
Bunlar kadar boş mobil uygulama yok devamli bos bos paylaşım yapıp rahatsızlık veriyolsr sanane amk sosyal medyadan
Ahmet 4 hafta önce
Herkesi alacaklar demekki
Salih saka 4 hafta önce
Bence çokta saçma değil. Dünyadan bihaber gerzekoww ları elemek için sorulmuş demekki.
Asaf 4 hafta önce
helal olsun valla ne diyim.
Hakkımızı yediler. 4 hafta önce
1.dönem neden bu kadar kadar basit değildi
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın