Beklenen Açıklama Geldi ! EYT'de Son Dakika: Son Durum Nedir?

MHP Milletvekili Arzu Erdem katıldığı programda EYT hakkında önemli değerlendirmelerde bulundu.

GÜNDEM 09.10.2017, 09:44 09.10.2017, 10:13 Batuhan
Beklenen Açıklama Geldi ! EYT'de Son Dakika: Son Durum Nedir?

MHP İstanbul Milletvekili Arzu Erdem geçtiğimiz günlerde bir TV programına katıldı ve emeklilikte yaşa takılan vatandaşların son durumu hakkında değerlendirmelerde bulundu. 

Emeklilikte yaşa takılanlar hakkında açıklamalar yapan MHP İstanbul Milletvekili Arzı Erdem'in "Emeklilikte yaşa takılanlar öz evlatlarımızdır. Önce bizim öz evladımıza sahip çıkmamız gerekiyor." sözleri gündeme damga vurdu. 

"İKTİDAR PARTİSİNİN BUNU DÜZENLEMESİ GEREKİYORDU"

MHP İstanbul Milletvekili Arzu Erdem açıklamalarında "Emeklilikte yaşa takılanlarla ilgili öncelikle 1.11.2016 tarihinde yazılı soru önergesi, 20.06.2016 tarihinde kanun teklifi ile bu konuyu işledik. EYT'lerin erken emeklilik talebi yok. Onların hakları var. İktidar partisinin bunu düzenlenmesi gerekiyordu. EYT'lerle ilgili yaptığımız çalışmalar var. Yapılan kanuni düzenleme ile bir süreç vardı. 

"TAŞIMA SUYUYLA DEĞİRMEN DÖNDÜRMEK GİBİ BİR ŞEY"

Daha sonra gelen iktidarın düzenlemesi gerekiyordu. Peki emeklilikte yaşa takılanların sayısı kaç kişi? Biz bunu Bakanlarımıza sorduk. Cevap alamadık. 400 bin kişi diyenler var, 700 bin kişi diyenler var. Bu insanlarla ilgili orta bir formül bulunabilir. Arada bir formül yakalansın çoğu insanın mağduriyeti giderilecektir. Emeklilikte yaşa takılan vatandaşlar SGK ile alakalı hak sahibi olmadıkları için beklemesi gereken süre içerisinde sağlıktan faydalanamıyor. Bu kişi eğer aile babası ise çocukları da sağlıktan yararlanamıyor. Şimdi devlet 18 yaşına kadar gençlere bakıyor ancak bu taşıma suyuyla değirmen döndürmek gibi bir şey. 

"ÖZ EVLATLARIMIZA SAHİP ÇIKMAMIZ GEREKİYOR"

Buradan iktidara sesleniyorum. Bu konu, çözülmesi gereken bir konu. EYT'ler için hazırlanacak bütçe büyük olmayacaktır. Bu insanların rahatlatılması gerekmektedir. Bu devlet bu millet istediğinde ek bütçe bulabiliyor. Emeklilikte yaşa takılanlar öz evlatlarımızdır. Önce bizim öz evladımıza sahip çıkmamız gerekiyor." ifadelerine yer verdi. 

KAMUPERSONELİ.NET | ÖZEL HABER

Yorumlar (25)
MEHMET 2 yıl önce
şayet emekli̇li̇kte yaşa takılanların sorunları çözülmez ise bundan sonra kimseye oy yok...
Ali 2 yıl önce
Suriye lige var kendi vatandasina yok
DOĞRUSÖZ 2 yıl önce
biz oy gücümüzü kullanmayı bilmediğimiz için bu mağduriyeti yaşıyoruz.
Kemal aydın 2 yıl önce
Bu tasarıyı marmara depreminden 3 gün sonra alel acele mhp nin başı cektiği koalisyon hükümeti cıkarmadımı ve sonrasındaki iktidarlar aynı hakkı elimizden almayı sürdürmedimi şimdi ne oldu vicdan azabımı var coktan bu hatadan geri dönulmesi gerekirken şimdimi akıllara geliyor.
mustsfa 2 yıl önce
Allah aşkına yasa çıksın
İsa 2 yıl önce
Muhalefet bu işi seçim vaatlerine koyması lazım yoksa yasa zor çıkar
Ali 2 yıl önce
Secime kadar cikarmi
Murtaza 2 yıl önce
Sonuc ne simdi yasa ciktimi cikacak mi bilen var mi
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın