Beklenmedik Oldu ! Rusya, Terör Örgütü YPG İle Anlaştı

Uluslararası haber ajansı Reuters'in iddiasına göre Rusya, terör örgütü PKK'nın Suriye kolu olan YPG ile anlaştı. Rusya Suriye'de üs kuruyor.

Beklenmedik Oldu ! Rusya, Terör Örgütü YPG İle Anlaştı

Reuters'in iddiasına göre Rusya YPG ile anlaşma yaptı ve Suriye'de bir üs kuruyor. Konuya ilişkin Reuters, iddiasını ajansa dayalı yazılı açıklama gönderen bir YPG sözcüsüne dayandırdı. 

YPG'YE ASKERİ EĞİTİM

Söz konusu haberle ilgili olarak YPG sözcüsü Redur Helil, Suriye'nin kuzeybatısındaki Afrin'de kurulan bu üs hakkında bir iddiada bulundu. Bulunulan iddia "Terörle mücadele için işbirliği çerçevesinde gerçekleşiyor" şeklinde idi.

Helik Rusya ile varılan anlaşmanın Pazar günü sonuçlandığını ifade etti. Ayrıca söz konusu anlaşmanın bir parçası olarak Rus güçlerinin YPG'ye askeri eğitim vereceği de öne sürüldü.

Detaylar geliyor...

Kamupersoneli.net - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 20 Mart 2017, 17:19
YORUM EKLE