Beşar Esad Öldü Mü? Suriye Cephesinden Açıklama Geldi

Al Jazeera’nın Dünyaca ünlü muhabirlerinden olan Faisal al-Qassem, Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad’ın "komada veya ağır hasta olduğunu" ifade ederek Dünya çapında tepki çeken bir açıklamada bulundu. Peki Beşar Esad Öldü mü?

GÜNDEM 30.01.2017, 09:37
Beşar Esad Öldü Mü? Suriye Cephesinden Açıklama Geldi

Suriye Devlet Lideri Beşar Esad'ın haberlerinin lans edilmesinden sonra tüm Dünya'da gözler Suriye cephesine çevrildi. Beşar Esad'ın öldüğüyle alakalı çıkan haberlere net bir cevap geldi. Peki Beşar Esad öldü mü?

Lübnanlı Al-Mustaqbal Gazetesi'nde yer alan habere göre cumartesi günü rejime yakın kaynaklara dayandırdığı haberinde, Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad’ın beyin enfarktüsü yüzünden hastaneye kaldırıldığını yazarak tepkileri üzerine çekti.

Esad rejimi yanlısı olan Lübnanlı Al-Diyar Gazetesi'nin içeriklerinde ise Esad’ın felç geçirdiğini öne sürerek tepkilere maruz kalmıştı. Suudi Asharq al-Awsat Gazetesinde yine Esad’ın 6’ncı yılına giren Suriye iç savaşının getirdiği psikolojik baskının ardından rahatsızlandığını ve sol gözünde tik meydana geldiğini iddia ederek ufak bir açıklamada bulunmuştu.

SURİYE REJİMİ AÇIKLAMA YAPTI

Suriye rejimi dün, Facebook üzerinden “Esad’ın sağlığı fevkalede yerindedir” açıklamasıyla çıkan tüm haberleri yalanladı.

Dün bir başka haberde ise Al Jazeera’nın ünlü habercisi Faisal al-Qassem’den geldi. Twitter üzerinden paylaşımda bulunan Al-Qassem, “Esad’ın komada veya ağır hasta olduğu” bilgisini 4.5 milyon takipçisiyle paylaşarak haberin doğruluğunu ispatladığını belirtti.

Kamupersoneli.net | ANKARA

Yorumlar (0)