banner731

Beşiktaş saldırısını gerçekleştiren iki bombacının kimliği belli oldu

İstanbul Beşiktaş'ta teröristlerin art arda gerçekleştirdiği bombalı saldırılarda 44 kişi şehit olmuş ve 155 kişi yaralanmıştı. İki bombacının kimliği belli oldu.

GÜNDEM 14.12.2016, 19:01 14.12.2016, 19:12
Beşiktaş saldırısını gerçekleştiren iki bombacının kimliği belli oldu
 Beşiktaş'ta 37'si polis 44 kişinin şehit olduğu, 155 kişinin de yaralandığı bombalı saldırıyla ilgili soruşturma sürdürülüyor. 2 bombacının kimliği belirlendi. Soruşturma kapsamında gözaltına alınan 13 kişinin de sorgusu devam ederken saldırıda kullanılan patlayıcıları bir araya getirme kabiliyetinin üst düzey askeri personel bilgisi gerektirdiği, bu nedenle patlayıcının yurt dışında yardım alınarak hazırlandığı belirtildi.

Polis saldırıda kullanılan bomba ile ilgili bazı ayrıntılara ulaştı. Bombada TNT ve RDX karışımı patlayıcıların kullanıldığı belirlenirken üçüncü bir kimyasal madde izine de rastlandı. Bombanın fabrikasyon yapımı olduğu belirtiliyor.

"ÜSTÜ DÜZEY ASKERİ KABİLİYET GEREKİYOR"

Saldırıda kullanılan patlayıcıları bir araya getirme kabiliyetinin üst düzey askeri personel bilgisi gerektirdiği bu nedenle bombanın yurt dışında yardım alınarak hazırlandığı ve Türkiye'ye sokulduğu değerlendiriliyor.

Kamupersoneli.net | ANKARA


Yorumlar (0)