Bilal Erdoğan İçin Korkunç Bir Plan Yapıldı !

25 Aralık kumpasında yer alan FETÖ'cüleri mahkum eden 13. Ağır Ceza Mahkemesi gerekçeli kararı açıklandı. Kararda kumpas yapanların Bilal Erdoğan hakkında gözaltı kararı vermediği belirtildi. Ancak Erdoğan ifadeye çağrılarak tutuklanacaktı.

GÜNDEM 18.01.2019, 09:15
Bilal Erdoğan İçin Korkunç Bir Plan Yapıldı !

Takipsizlikle sonuçlanan 25 Aralık soruşturmasında usulsüzlükler yaptıkları tespit edilen 13'ü tutuklu 71 sanığın yargılandığı davanın bin 100 sayfalık gerekçeli kararı açıklandı. İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi heyeti tarafından yazılan gerekçeli kararda, FETÖ'nün savcısı Muammer Akkaş tarafından 96 kis,iye "suc, işlemek amacıyla orgut kurmak ve yonetmek, ihaleye fesat karıs,tırmak ve rus,vet" suc,larının yöneltildiği, 25 Aralık günü çıkarılan arama ve gözaltı kararında ise 41 kişinin isminin geçtiği belirtildi.

BİLAL ERDOĞAN'A KUMPAS

Yenişafak'tan Mustafa Sait Özkan'ın aktardıklarına göre  Gerekçeli kararda, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan hakkında gözaltı kararı verilmediği, bilgisine başvurulmak için ifadeye davet edilmesinin planlandığı belirtildi. 2012 yılında İnternet Andıcı soruşturması kapsamında ifadeye çağırılan ve ardından tutuklanan eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ'a uygulanan planın, Bilal Erdoğan için de düşünüldüğüne dikkat çekildi. Kararda, kalkışmanın başarılı olması halindeki senaryolar da ele alındı.

İSTİFAYA ZORLAYACAKLARDI

Bilal Erdoğan'ın Kısıklı'dan emniyete götürülürken çekilen görüntülerinin basına servis edilip algı operasyonunun ilk adımının atılacağı, sonrasında "Oğlu gözaltında olan bir lider" diye dünyaya servis edilecek haberlerle Erdoğan'ın istifaya zorlanacağı vurgulandı. 25 Aralık 2015'te Cumhuriyet Gazetesi'ne röportaj veren firari savcı Celal Kara'nın "1 numara Başbakan Erdoğan" ibaresine dikkat çekilen kararda, "Kara'nın söylemindeki niyetten de anlaşılacağı gibi Başbakanı da gözaltına almaya varacak kadar ileri gidecekleri açıktır" denildi.

ESAS HEDEF HÜKÜMETİ DEVİRMEK

Kararda 25 Aralık soruşturmasının analizi şu şekilde yapıldı: "25 Aralık seçilmiş meşru hükümete bir yargı darbesi girişimidir. FETÖ devleti ele geçirmek için engel olarak gördüğü herkesi tasfiye etmek istemiştir. Hükümeti düşürmek öncelikli amacıdır. Yargının taşıyıcı ağı olan UYAP safdışı bırakılmıştır. Devletin yasal dinleme merkezi, orgut tarafından usulsuz ve hukuk dıs,ı olarak kullanılmıs,tır. İstanbul Emniyeti örgüt üyesi savcılar tarafından basılmış ve örgüt üyesi savcı mahkeme önünde bildiri dağıtmıştır. Bu hususlar dahi meselenin yolsuzluk soruşturması olmadığının anlaşılması bakımından önemlidir."

Askeri darbeden farksız

Gerekçeli kararda 25 Aralık'ta yapılmak istenenin askeri darbe ile benzerlikler gösterdiğine dikkat çekildi. Askerin kendisine emanet edilen silahı kullanarak darbe yaptıgı gibi, "hakim, savcı, polis" is, birliginde polislerin de silah ve yetkilerini kotuye kullanarak darbe tes,ebbusunde bulunduğu belirtildi. Kararda, "Askerin darbesinde yargı sonradan devreye girerken, bu defa yargı işin kurgusunda görev almıştır" ifadelerine yer verildi.

Yorumlar (0)