Bild Gazetesi'ne Tepki: Bu Haberler Tarihin Çöplüğünde Yerlerini Almaya Mahkumdur !

Alman Bild Gazetesi'nin dünkü sayısında Erdoğan'ı hedef alınmıştı. Bugün Dışişleri'nden yapılan açıklamada 'yalan yanlış açıklamaları, çarpık ithamları kınıyoruz.' açıklaması geldi.

Bild Gazetesi'ne Tepki: Bu Haberler Tarihin Çöplüğünde Yerlerini Almaya Mahkumdur !

Alman Bild Gazetesi,15 Mart 2017 tarihli gazete manşetinde Erdoğan'ı hedef alan sözlere yer vermişti.

Bugün Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Müftüoğlu, "Almanya’nın Bild Gazetesi'nin 15 Mart tarihli nüshasında Sayın Cumhurbaşkanımızı hedef alan haber, gerisindeki nefret dolu zihniyeti yansıtması bakımından hem düşündürücü hem de ibret vericidir. Yalan yanlış ithamlar içeren bu haberi ve onu manşete taşıyan çarpık anlayışı kınıyoruz" ifadesiyle açıklama yaptı.

Son dönemde Avrupa'nın medya organlarının tarafsız ve doğru habercilik anlayışından koparak, siyasi polemiklere odaklandığını, Türkiye'yi ve Erdoğan'ı karalama politikasına bolca yer verdiklerini ifade eden Müftüoğlu;

'' Sayın Cumhurbaşkanımıza karşıtlıktan medet umanların yaptıkları yalan haberlerin ve sansasyon amaçlı yayınların hiçbir değeri bulunmadığını anlamalarının zamanı çoktan geçmiştir. Basın etiğinin hiçe sayıldığı, ırkçı ve yabancı düşmanlığıyla beslenen zihniyetin ürünü bu haberler ve onların yer aldığı yayınlar tarihin çöplüğünde yerlerini almaya mahkumdur." dedi.

Kamupersoneli.net

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE