Bild Gazetesi'ne Tepki: Bu Haberler Tarihin Çöplüğünde Yerlerini Almaya Mahkumdur !

Alman Bild Gazetesi'nin dünkü sayısında Erdoğan'ı hedef alınmıştı. Bugün Dışişleri'nden yapılan açıklamada 'yalan yanlış açıklamaları, çarpık ithamları kınıyoruz.' açıklaması geldi.

GÜNDEM 16.03.2017, 11:18
Bild Gazetesi'ne Tepki: Bu Haberler Tarihin Çöplüğünde Yerlerini Almaya Mahkumdur !

Alman Bild Gazetesi,15 Mart 2017 tarihli gazete manşetinde Erdoğan'ı hedef alan sözlere yer vermişti.

Bugün Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Müftüoğlu, "Almanya’nın Bild Gazetesi'nin 15 Mart tarihli nüshasında Sayın Cumhurbaşkanımızı hedef alan haber, gerisindeki nefret dolu zihniyeti yansıtması bakımından hem düşündürücü hem de ibret vericidir. Yalan yanlış ithamlar içeren bu haberi ve onu manşete taşıyan çarpık anlayışı kınıyoruz" ifadesiyle açıklama yaptı.

Son dönemde Avrupa'nın medya organlarının tarafsız ve doğru habercilik anlayışından koparak, siyasi polemiklere odaklandığını, Türkiye'yi ve Erdoğan'ı karalama politikasına bolca yer verdiklerini ifade eden Müftüoğlu;

'' Sayın Cumhurbaşkanımıza karşıtlıktan medet umanların yaptıkları yalan haberlerin ve sansasyon amaçlı yayınların hiçbir değeri bulunmadığını anlamalarının zamanı çoktan geçmiştir. Basın etiğinin hiçe sayıldığı, ırkçı ve yabancı düşmanlığıyla beslenen zihniyetin ürünü bu haberler ve onların yer aldığı yayınlar tarihin çöplüğünde yerlerini almaya mahkumdur." dedi.

Kamupersoneli.net

Yorumlar (0)