Bilim Adamları Açıkladı: 6 Yeni Corona Virüsü Tespit Edildi

Bilim Adamları Açıkladı: 6 Yeni Corona Virüsü Tespit Edildi

Bilim insanları tarafından yarasalar üzerinde bir araştırma yapıldı. Bu araştırma kapsamında 6 yeni corona virüsü tespit edildiği ifade edildi. Ayrıca bilim adamları bu virüslerin covid-19 ile aynı familyaya ait olduğu bilgisi verildi.

PREDICT Projesi kapsamında Myanmar’da yarasalar üzerine bilim ekibi tarafından arşatırmalar yapıldı. Bu araştırmalar kapsamında 6 yeni corona virüsü türü keşfedildiği ifade edildi.

YENİ CORONA VİRÜSLERİ KEŞFEDİLDİ

İngiliz Daily Mail gazetesinin aktardıklarına göre 6 yeni corona virüsü keşfedildiği bu türlerden üçünün alfacoronavirüsü iken üçünün de betacoronavirüsü olarak sınıflandırıldığı belirtildi.

Bilim insanları yeni keşfedilen 6 koronavirüs türünün COVID-19 ile aynı familyaya ait olduğu bilgisini belirtti. Bununla birlikte ilk bulgular çerçevesinde bu virüsler SARS, MERS veya Covid-19'a sebep olan türler ile yakından ilişkili.

Küresel bir salgına dönüşen COVID-19’un ana kaynağının yarasalar olduğu tahmin ediliyor. Ancak bilim dünyası henüz bu iddiayı kanıtlayabilmiş değil. Bununla birlikte bilim insanları yarasalarda binlerce corona virüsü olduğu görüşünde duruyorlar.

DETAYLI ARAŞTIRMA GEREKİYOR

Araştırmayı yapan ekip tarafından yapılan açıklamada ise keşfedilen corona vürüsü türlerinin diğer hayvanlara ya da insanlara geçip geçemeyeceği sorusu için detaylı bir araştırma yapılması gerektiği belirtildi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler