Binali Yıldırım'dan Sağlık Çalışanlarına Şiddet Konusuna Dair Açıklama

TBMM Başkanı Binali Yıldırım katılmış olduğu sağlık programı kapsamında sağlık çalışanlarına şiddet konusuna dair açıklamalarda bulundu. Sağlık çalışanlarına şiddet noktasında yapılacak olan düzenlemeler hakkında bilgi veren Meclis Başkanı Yıldırım'ın açıklamalarını sizlerle paylaşıyoruz.

GÜNDEM 28.10.2018, 05:05
Binali Yıldırım'dan Sağlık Çalışanlarına Şiddet Konusuna Dair Açıklama

TBMM Başkanı Binali Yıldırım Cumhurbaşkanlığı himayesinde, Sağlık Bakanlığı ve DSÖ iş birliğinde gerçekleştirilen ve Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı (TÜSEB) öncülüğünde yürütülen 5. Türk Tıp Dünyası Kurultayı'na katıldı. 

"Kronik Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar" temasıyla düzenlenen etkinlikle kapsamında bir konuşma yapan Meclis Başkanı Yıldırım'ın konuşmasının satır başlarını sizlerle paylaşıyoruz. 

SAĞLIK ÇALIŞANLARINA ŞİDDET KONUSU

TBMM Başkanı Binali Yıldırım katılmış olduğu sağlık programı kapsamında yapmış olduğu konuşmasının başında Türkiye'de sağlık konusuna değindi. AK Parti'nin hükümete gelmesinin ardından bu konuda yapılan atılımı değerlendiren Binali Yıldırım, çok önemli yol alındığını söyledi. 

Türkiye'nin sağlık konusunda devam ettirdiği çalışmalara değinen Binali Yıldırım bu çalışmaların devam edeceği açıklamasında bulundu. Binali Yıldırım konuşmasında ayrıca sağlık çalışanlarına şiddet konusuna vurgu yaptı. Bu konuda atılacak adımlara dair bilgiler veren Binali Yıldırım şu ifadelere yer verdi. 

"Doktora şiddeti şiddetle kınıyoruz. Bırakın doktoru bir insana şiddetle muamele etmek bizim geleneğimize, inancımıza asla hoş görülmez, kabul edilemez. Bu bakımdan gerek hastaların hakkını, hukukunu koruyacak, gerekse şifa dağıtmaktan başka işi olmayan doktorlarımızın güvenliğini teminat altına alacak çalışmaları Sağlık Bakanımız yapıyor."

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (0)