Binali Yıldırım Duyurdu: Metro İstasyonlarına Kütüphane Kurulacak

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım yaptığı açıklamalarında İstanbul'a getireceği yenlikleri belirtti. Binali Yıldırım açıklamalarında metro istasyonlarına kütüphane kuracaklarını belirtti.

GÜNDEM 25.03.2019, 14:00 Batuhan
Binali Yıldırım Duyurdu: Metro İstasyonlarına Kütüphane Kurulacak

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım Medipol Üniversitesinin Kavacık'taki kampüsünde düzenlenen "Gençler Soruyor, Başkan cevaplıyor" programına katıldı ve gençlerle sohbet etti.

Binali Yıldırım burada yaptığı açıklamalarında İstanbul'a getirecekleri yenilikler hakkında değerlendirmelerde bulundu. 

Konu ile ilgili olarak Binali Yıldırım yaptığı açıklamalarında metro istasyonlarına kütüphane kuracaklarını belirtti. Binali Yıldırım'ın açıklamaları şöyle oldu:

"İstanbul'a Türkiye'nin en büyük kütüphanelerini kuruyoruz. Rami Kışlası en büyük kütüphane olacak. Burada 7 milyon kitap olacak"

"Metro istasyonlarında kütüphane kuracağız. İnsanlar, metrodan inerken kitap alacak, okuyup tekrar getirecekler. İstanbul'a Türkiye'nin en büyük kütüphanelerini kuruyoruz. Rami Kışlası en büyük kütüphane olacak. Burada 7 milyon kitap olacak. Bir tanesi de Gümüşsuyu'nda var. Onu Gümüşsuyu Askeri Hastanesiyle birleştiriyoruz. Buraya Atatürk Şehir Kütüphanesi kuruyoruz. Kütüphane işini çok önemsiyoruz. Bir de kıraathaneler da başlı başına kütüphane olarak düzenleniyor. Burada üniversiteye hazırlananlar var. Gençler, toplanıp okuyorlar. Yeterince okuyamıyoruz." 

Yorumlar (1)
Yasin 4 ay önce
Allah hayırlı eylesin Cumhur ittifakı için biz de varız