Bingöl'de Okulda Civa Zehirlenmesi Şüphesi ! Milli Eğitim Müdüründen Açıklama Geldi

Bingöl'de civa zehirlenmesi şüphesiyle 26 öğrenci hastaneye kaldırıldı. İl Milli Eğitim Müdürü Rahmi Güney konu hakkında açıklama yaptı. Güney açıklamalarında AFAD ekipleri tarafından inceleme yapıldığı ve inceleme sonucunda herhangi bir civa bulgusuna rastlanmadığını belirtti.

GÜNDEM 20.09.2019, 16:04
Bingöl'de Okulda Civa Zehirlenmesi Şüphesi ! Milli Eğitim Müdüründen Açıklama Geldi

Bingöl'de civa zehirlenmesi şüphesiyle 26 öğrenci hastaneye kaldırıldı. Konu ile ilgili olarak Merkez Sancak beldesinde Sancak İlk ve Ortaokulunda bir öğrencinin şikayeti üzerine, okuldaki 26 öğrenci, civa zehirlenmesi şüphesiyle Bingöl Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesine kaldırıldı.

Öğrenciler kontrol amaçlı hastanede tedavi altına alındı. Ayrıca yapılan tetkiklerinde herhangi bir bulguya rastlanmadığı bildirildi.

İl Milli Eğitim Müdürü Rahmi Güney okulda incelemelerde bulundu ve açıklama yaparak bir öğrencinin şikayeti üzerine, 26 öğrencinin de kontrol amaçlı hastaneye sevk edildiğini söyledi.

YAPILAN AÇIKLAMA

Olayın ardından AFAD ekipleriyle okulda inceleme yaptıklarını ifade eden Güney açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

"AFAD ekiplerince yapılan inceleme sonucunda herhangi bir civa bulgusuna rastlanmadı. Ortada anlatıldığı gibi bir civa da yok. İnceleme ve soruşturma devam ediyor. Bir öğrenci, karın ağrısı şikayetiyle sağlık ocağına gidiyor ve civayla oynadığını söylüyor. Bunun üzerine tedbir amaçlı toplam 26 öğrenci Bingöl'deki hastaneye sevk edildi. Bu öğrencilerin sağlık durumu iyi ve sadece 5 öğrenci yine kontrol ve tedbir amaçlı Elazığ Fırat Üniversitesi Hastanesine sevk edildi. Öğrencilerimizin sağlık durumu da gayet iyi."

Yorumlar (0)