Binlerce kişiyi ilgilendiriyor! Bakanlık o sürenin 30 gün daha uzatılmasına karar verdi!

Binlerce kişiyi ilgilendiriyor! Bakanlık o sürenin 30 gün daha uzatılmasına karar verdi!

Türkiye Büyük Millet Meclisi Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları Alt Komisyonu Başkanı Zafer Sarıkaya'dan son dakika açıklaması geldi. Sarıkaya, yurt dışında yolcuyla beraber getirilen SIM kartlı olan cihazlar için kayıtsız kullanım süresinin Mayıs'tan itibaren 30 gün boyunca uzatıldığını ifade etti.

Türkiye 10 Mart tarihinden itibaren koronavirüs salgınıyla mücadele içerisinde. Salgına ilişkin her geçen gün farklı önlemlerin alınmasıyla salgının verdiği etkilerin azaltılması amaçlanıyor. Alınan son önlemlere bir yenisi daha eklendi. TBMM Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları alt Komisyonu Başkanı olan Zafer Sarıkaya, yurt dışında gelen telefonların kayıtsız kullanım süresinin uzatıldığını ifade ederek, "Bu zorlu süreçte yalnızca sınırlarımızda değil, yurt dışında yaşayan vatandaşlarımızın sağlıkları ve haklarıyla da yakından ilgileniyoruz" açıklamasında bulundu.

30 GÜN İLAVE EDİLMESİNE KARAR VERİLDİ

120 gün olarak kayıtsız telefon kullanım süresinin 30 gün boyunca uzatıldığını ifade eden Sarıkaya, yapmış olduğu açıklamasında şu ifadeyi kaydetti:

"Yurt dışından yolcu beraberinde getirilen SIM kartlı cihazlar için Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından 120 gün olarak belirlenen kayıtsız kullanım süresine, kurum yetkilileriyle yaptığımız görüşmeler sonucunda 30 gün daha ilave edilmesi yönünde karar alındı"

Binlerce kişiyi ilgilendiriyor! Bakanlık o sürenin 30 gün daha uzatılmasına karar verdi!

30 GÜNLÜK SÜRE UZATILABİLİR

Koronavirüs salgını kapsamında ilave olarak eklenen 30 günlük sürenin uzatılabileceğini ifade eden Sarıkaya, vatandaşların elektronik haberleşme hizmetlerinden sorunsuz bir şekilde yararlanabilmesi için gerekli çalışmaların yapılacağını ifade etti.  

KAÇAK GEÇİŞ İDDİALARI ASILSIZ

Sarıkaya, OGS ve HGS geçişlerinde ücret ödemeden kaçak bir şekilde geçen yabancı plakalı araçlardan 4 kat daha fazla ücret alınacağına ilişkin söylenen iddiaların asılsız olduğunu ifade etti. Yabancı plakalı araçların da, Türkiye plakalı araçlar gibi 15 gün içerisinde ücretlerini ödedikleri takdir de herhangi bir ceza ile karşılaşmayacaklarını açıkladı.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.