Bir Bedelli Askerlik Açıklaması da Muharrem İnce'den Geldi

CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce de bedelli askerlik konusunda açıklamalarda bulundu. Konu ile ilgili olarak askerlikle ilgili düzenleme yapacaklarını ifade eden Muharrem İnce ancak bedelli askerliğin gündemde olmadığını ifade etti.

Bir Bedelli Askerlik Açıklaması da Muharrem İnce'den Geldi

CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce Star TV'de yayınlanan 'Seçim Özel' programında Nazlı Çelik'in konuğu oldu ve kendine yöneltilen soruları yanıtladı. Muharrem İnce burada yaptığı açıklamalarında bedelli askerlik konusunda da değerlendirmelerde bulundu.

BEDELLİ ASKERLİK YERİNE 2 AYLIK TEMEL EĞİTİM

Programda Nazlı Çelik, Muharrem İnce'ye "Bedelli askerliğe yeşil ışık yakıldı sizin döneminizde nasıl olacak?" sorusunu sordu. Bunun üzerine Muharrem İnce, askerlikle ilgili düzenleme yapacaklarını bedelli askerlik yapmak isteyenleri anladığını ama bu işin bir de öbür tarafı olduğuna dikkat çekti. Muharrem İnce fakir evlatlarını da anlamak gerektiğini bunun yolunun Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının tümünün 2 aylık bir temel askerlikten geçirip profesyonel ordu kurmak olduğunu belirtti.

Bu açıklamalarının devamında değerlendirmelerine devam eden Muharrem İnce bir dönem yeşil ışık yaktıklarını bir dönem kapattıklarını ifade ederek "Biz askerlikle ilgili yeni bir düzenleme yapacağız. Bedelli askerlikle ilgili beklentisi olanları anlayabiliyorum. Belli bir yaştalar, kurdukları bir iş düzeni var hiç itirazım yok. Birde öbür tarafı var." dedi. Bunun yanı sıra Muharrem İnce açıklamalarının devamında başından geçen bir olayı anlattı:

"Van'dan uçağa bineceğim özel harekatçı bir çocuk ağır yaralanmış. Tam havaalanına geldim iki küçük uçak yan yana duruyor. Biri sağlık bakanlığının birisi bizim uçak. Dikkatimi çekti sağlık bakanlığının uçağı ne oluyor orada dedim. Yaralı bir polis var dediler. Uçağa bindirmek üzerelerdi koşarak gittim. Gördüm çocuğu kendinde değildi. Doktora durumunu sordum ciddi dedi. Daha fazla rahatsız edip engel olmak istemedim."

"GÜNDEMİMDE YOK"

Muharrem İnce bu durumla ilgili olarak böyle çocukların da olduğunu ancak bedelli isteyenleri anladığını vurgulayarak fakir evlatlarını da anlamak gerektiğini ifade etti. Ayrıca Muharrem İnce kendi gündeminde bedelli askerliğin olmadığını belirtti.

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 05 Haziran 2018, 12:42
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mrt9
Mrt9 - 1 yıl Önce

Ilk kez parasi olmayanlarida dusunen biri cikti Allah razi olsun parasi olan 1 ay burdurda olmayan 12 ay daglarda