Bir HDP'li Belediyeye Daha Kayyum Atandı: Karayazı Belediyesine Kayyum Atandı

Erzurum Valiliği tarafından bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada Karayazı Belediye Başkanı HDP'li Melike Göksu'nun görevinden uzaklaştırıldığı ve yerine ilçe kaymakamının görevlendirildiği belirtildi.

GÜNDEM 18.09.2019, 11:21
Bir HDP'li Belediyeye Daha Kayyum Atandı: Karayazı Belediyesine Kayyum Atandı

Karayazı ilçesinin HDP’li Belediye Başkanı Melike Göksu ‘terör örgütü propagandası yapmak’ suçundan 7 yıl 6 ay hapis cezası Yargıtay tarafından onaylanmış ve dün cezaevine konulmuştu. Bu bağlamda Melike Göksu’nun yerine, Başkan Vekili olarak Kaymakam Masut Tabakcı görevlendirildi.

Konu ile ilgili olarak Erzurum Valiliği tarafından bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamda HDP'li Melike Göksu'nun görevinden uzaklaştırıldığı ve yerine ilçe kaymakamının görevlendirildiği belirtildi. 

VALİLİKTEN YAPILAN AÇIKLAMA

Söz konusu açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Karayazı Belediye Başkanı Melike Göksu ‘terör örgütü propagandası yapmak’ suçundan devam eden savcılık soruşturması, ‘silahlı terör örgütüne üye olmak’ suçundan Erzurum 2. Ağır Ceza Mahkemesince verilen 7 yıl 6 ay hapis cezasının Yargıtay 16. Ceza Dairesinde onanması üzerine adli mercilerin talimatı üzerine yakalanarak cezaevine sevk işlemlerine başlanıldığı göz önünde bulundurularak Anayasanın 127’nci maddesi ile 5393 sayılı Belediye Kanununun 47’nci maddelerine istinaden İçişleri Bakanlığımızın 17.09.2019 tarihli onayı ile geçici bir tedbir olarak görevinden uzaklaştırılmış; Belediye Kanununun 45’inci maddesi uyarınca yine Belediye Kanununun 46’ncı maddesi kapsamında Karayazı Kaymakamı Mesut Tabakcıoğlu Karayazı Belediye Başkan Vekili olarak görevlendirilmiştir."

Yorumlar (5)
Fetih:(1453) 4 hafta önce
Işte bu dur
Fetih:(1453) 4 hafta önce
BaoğacHan 4 hafta önce
Kayyumla bir yere varilamaz
Mahmut 4 hafta önce
Oçları
Metin 4 hafta önce
Hii nasilmiş