Bir ilimiz için kötü haberi Belediye Başkanı duyurdu!

Bir ilimiz için kötü haberi Belediye Başkanı duyurdu!

Kastamonu Belediye Başkanı Op. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu il genelindeki vaka sayıları hakkında korkutan bir açıklama yaptı. Vidinlioğlu açıklamalarında çok ciddi sayıda entübe edilen hasta olduğunu vurguladı ve rakamların hiç bu kadar yüksek olmadığını vurguladı.

Kastamonu Belediye Meclisi Aralık ayı toplantısını gerçekleştirdi ve Kastamonu Belediye Başkanı Op. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu önemli açıklamalarda bulundu. Vidinlioğlu açıklamalarında vaka sayılarının astamonu’da gerçekten çok fazla arttığını belirtti.

Belediye Bşakanı Vidinlioğlu açıklamalarında yeni filyasyon ekiplerinin gündeme geleceğini belirterek şöyle devam etti:

"MHP grubunda şu anda çok ciddi sayıda eksiklik var, koronavirüs pandemisinden dolayı. Arkadaşlarımızın kimisi temaslı kimisinin de testi pozitif çıktı. Toplantı öncesinde hastanemizin Başhekimi ile görüştüm. Durum gerçekten çok ciddi. Belki yatak olarak bir miktar daha tolere edilebilir ama yataktan ziyade yoğun bakım şartları çok daha önemli. Yoğun bakıma sürekli nasıl ilave yapabiliriz diye durumu biraz daha götürebiliriz. Bu arada sağlık çalışanlarımıza Allah güç kuvvet versin. Artık sağlık çalışanlarımız tükenme noktasındalar"

CİDDİ SAYIDA ENTÜBE EDİLEN HASTA VAR

Vidinlioğlu açıklamalarında son bir ayda vakaların ağırlaştığını vurguladı ve özellikle bundan 1 ay öcne biraz daha vakaların kolay geçirildiğini belirtti ve bu hafta itibari ile işin yine ciddileştiğini vurguladı. Açıklamalarında çok ciddi sayıda entübe edilen hasta olduğunu belirten Belediye Başkanı Vidinlioğlu açıklamalarına şöyle devam etti:

"Özellikle bundan 1 ay önce biraz daha vakalar kolay geçiliyordu. Çok fazla belirti vermeden ayakta geçiliyordu, ufak tefek belirtiler veriyordu. Bu hafta itibariyle iş yine ciddileşti. Çünkü sürekli şekil değiştiren, mutasyona uğrayan bir virüs var ve Allah muhafaza yakalandığımızda çok kolay bırakmıyor. Virüs, her geçen gün farklı şekilde ortaya çıkıyor. Dolayısıyla ‘bana bir şey olmaz’ edasından çıkarak belki sana bir şey olmaz ama belki sevdiklerine zarar verebilir, onun için dikkat etmek lazım. Önce bizler tedbirimizi alalım, sonra gelecek bizleri bulacaksa ondan sonrası takdir Allah’ın. Korku içerisinde değilim ama rutin hayatını devam ettirirken tabii ki kendimi sakınıyorum. Bu yüzden maske takılması konusunda, dezenfektan konusunda ve sosyal mesafe konusunda lütfen hassas olalım. Çünkü yakaladığı zaman gerçekten zarar veriyor. Bir iz bırakıyoruz. Aldığımız bilgilere göre de çok ciddi sayıda entübe edilen hastamız bulunuyor. Rakamlarımız hiç bu kadar yüksek olmamıştı. Onun için lütfen dikkat edelim diyorum"

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler