Bir ilimizde daha salgın alarm verdi: Otopark, yemekhaneler yoğun bakıma dönüştürülüyor

Bir ilimizde daha salgın alarm verdi: Otopark, yemekhaneler yoğun bakıma dönüştürülüyor

Bir ilimizde daha corona virüs vaka sayıları alarm seviyesine geldi. Bu artıştan dolayı hastanelerin prefabrik binalarındaki polikliniklerin kapatılmasına, otopark, yemekhane ve ek binaların da yoğun bakım servisine dönüştürülmesine karar verildi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın, vaka sayısında yüzde 100'e yakın artış yaşandığı iller arasında olduğunu bildirdiği Ordu'da vaka sayıları patladı ve ilave tedbirler alınmaya başlandı.

YEMEKHANE VE OTOPARKLAR YOĞUN BAKIM YAPILIYOR

Vali Tuncay Sonel başkanlığında toplanan İl Pandemi Kurulu çok önemli karar verildi ve vatandaşları korumak ve salgının yayılmasını önlemek amacıyla vaka sayısıyla birlikte artan izole servis ve yoğun bakım ihtiyacı nedeniyle Ordu Devlet Hastanesi’nde prefabrik binada bulunan polikliniklerin kapatılarak, ilave yoğun bakıma dönüştürülmesine ve hastanenin personel otopark alanında da prefabrik yoğun bakım inşa edilmesine karar verildi.

Konu ile ilgili olarak Ordu Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi ana hizmet binasında bulunan yemekhane ve 1’inci katında bulunan birimlerin de boşaltılarak, yoğun bakım olarak hizmete açılması kararlaştırılırken Ordu'da bulunan Altınordu İlçe Sağlık Müdürlüğü ve Ordu Verem Savaş Dispanseri hizmet binalarının boşaltılarak, yataklı servis ve yoğun bakım oluşturmak üzere Eğitim Araştırma Hastanesi'ne tahsis edilmesine karar verildi.

AMELİYATLARA ARA VERİLDİ

Bunun yanı sıra hastane idarelerince Covid-19 yoğun bakım, servis ve polikliniklerinde branş farkı gözetmeksizin bütün klinisyen hekimlerin görev almasını sağlayacak şekilde planlama ve düzenleme yapılacak ve acil olmayan ameliyatlar yapılmayacak. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler