Birçok İlde Peş Peşe FETÖ Operasyonu Haberleri Geliyor: Çok Sayıda Gözaltı Var

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Hava Kuvvetleri Komutanlığı personeline yönelik yürütülen FETÖ soruşturması kapsamında çok sayıda operasyon gerçekleştirildi. Hava Kuvvetleri Operasyonu kapsamında 9'u aktif görevde 20 şüpheli hakkında 11 ilde gözaltı kararı verildi. Bunun yanı sıra Konya merkezli 18 ilde, FETÖ'nün TSK'deki kripto yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında 50 kişi hakkında gözaltı kararı verildi.

GÜNDEM 01.10.2019, 09:46
Birçok İlde Peş Peşe FETÖ Operasyonu Haberleri Geliyor: Çok Sayıda Gözaltı Var

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca Hava Kuvvetleri Komutanlığı personeline yönelik yürütülen FETÖ soruşturması kapsamında 9'u aktif görevde 20 şüpheli hakkında 11 ilde gözaltı kararı verilirken Konya merkezli 18 şehirde FETÖ'nün TSK'deki kripto yapılanmasına yönelik soruşturmaya ilişkin 50 şüpheli hakkında yakalama kararı verildi.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Konu ile ilgili olarak Başsavcılık tarafından bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada örgütün mahrem imamlarıyla ankesörlü ve kontörlü telefonlar üzerinden haberleştikleri tespit edilen Hava Kuvvetleri Komutanlığı mensubu 20 şüpheli hakkında soruşturma başlatıldığı ifade edildi.

Savcılığın talimatıyla harekete geçen Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, gözaltı kararı verilen 9'u muvazzaf 20 kişinin gözaltına alınması için Ankara, Diyarbakır, Bursa, İstanbul, Manisa, Osmaniye, İzmir, Kahramanmaraş, Kocaeli, Konya ve Balıkesir'de operasyon yaptı.

Ayrıca yapılan açıklamada şüphelilerin 2'sinin yarbay, 2'sinin üsteğmen, 3'ünün teğmen, 13'ünün ise astsubay rütbesinde olduğu, şu ana kadar 9 kişinin yakalandığı belirtildi. 

KONYA MERKEZLİ ÇOK SAYIDA İLDE OPERASYON 

Konya Cumhuriyet Başsavcılığı'nca FETÖ/PDY'nin 'Türk Silahlı Kuvvetleri'ndeki (TSK) yapılanması'na yönelik yürütülen soruşturmada, daha önce gözaltına alınan askerler ve bu kişilere 'mahrem imamlık' yapan şüphelilerin ifadeleri doğrultusunda, örgüt mensubu 50 askerin kimliği tespit edildi.

Gerçekleştirilen operasyon kapsamında 6'sı daha önce ihraç edilen 50 kişi hakkında yakalama kararı çıkarıldı. Bu karar ile sabah saatlerinde Konya merkezli 18 ilde eş zamanlı operasyon yapıldı. Bu perasyon ile 30 kişi gözaltına alındı ve diğer şüphelilerin yakalanması için çalışmaların devam ettiği bildirildi.

Yorumlar (0)