Birlik Haber-Sen Üyeleri TRT Önünde Darbeyi Protesto Etti

TRT'nin ana nizamiyesi girişinde toplanan sendika üyeleri, tekbir getirerek, "Katil cunta, paralel kukla", "Millet meydana, FETÖ zindana", "Özgürlüğe aşığız, darbelere karşıyız" sloganları attı.

Birlik Haber-Sen Üyeleri TRT Önünde Darbeyi Protesto Etti

Birlik Haber-Sen üyeleri, Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) darbe girişimini TRT önünde protesto etti.

Ellerinde Türk bayraklarıyla TRT'nin ana nizamiyesi girişinde toplanan sendika üyeleri, tekbir getirerek, "Katil cunta, paralel kukla", "Millet meydana, FETÖ zindana", "Özgürlüğe aşığız, darbelere karşıyız" sloganları attı.

Sendika Genel Başkanı Ömer Budak, burada yaptığı açıklamada, yaşanan darbelerden hiçbirinin, 15 Temmuz'daki girişim kadar alçakça, şerefsizce ve haysiyetsizce olmadığını belirtti.

Asker kılığına girmiş, beyinleri haşhaşla uyuşturulmuş cani teröristler ve üst akıllarının, millete tarifsiz acılar yaşattığını ifade eden Budak, "Bu darbeye yeltenen FETÖ'nün elebaşını, beyinlerini, darbeci teröristleri ve bunlara yardakçılık yapan haysiyet yoksunlarını lanetliyor ve kınıyoruz." dedi.

FETÖ üyelerinin, yıllardır sızdıkları devletin kurumlarını ele geçirmeye çalıştığını dile getiren Budak, şunları kaydetti:

"Binlerce fakülte, yüzlerce yüksek lisans mezununun hayatlarını, geleceklerini ve ekmeklerini gasbeden soru hırsızları, bütün devlet kurumlarına olduğu gibi TRT'ye de sızmışlardır. Her şerde bir hayır vardır. Darbeye karşı tek vücut olan milletimiz, ülkemizi, TRT'mizi ve kurumlarımızı bu vatan hainlerinden temizleyecek inşallah. TRT, ülkemizin en güzide kurumlarındandır ve milletin sesidir. Asker forması altına sığınmış FETÖ mensupları, bu kurumumuzda korsan bildiri yayınlayarak, bu ekranları karartmaya kalkışmışlardır. Şimdi sıra TRT'mizi FETÖ mensuplarından temizlemeye gelmiştir."

Budak, TRT'deki örgüt mensuplarının tek tek deşifre edilerek kurumdan tamamen temizleneceğini söyledi.

Kamupersoneli.net | AA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE