Bitlis'te Sokağa Çıkma Yasağı İlan Edildi

Bitlis'te bölücü terör örgütü mensubuna üye teröristlerin varlığının tespit edildiği ve bu kapsamda bazı bölgelerde düzenlenecek operasyonlar kapsamında sokağa çıkma yasağı ilan edildiği bildirildi.

GÜNDEM 17.09.2018, 01:36
Bitlis'te Sokağa Çıkma Yasağı İlan Edildi

Bitlis Valiliği'nden yapılan bir açıklama ile kent genelinde bazı bölgelerde sokağa çıkma yasağı ilan edildiği duyuruldu. 

Konuya ilişkin yapılan basın açıklamasında Bitlis merkeze bağlı 8 köy ve 3 mezrada terör örgütüne mensup teröristlerin yakalanması adına sokağa çıkma yasağı ilan edildiği aktarıldı. Bitlis Valiliğinden söz konusu operasyonlara yönelik yapılan basın açıklaması,

BİTLİS'TE BAZI BÖLGELERDE SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI İLAN EDİLDİ

Yeni eğitim öğretim yılının başlamasına saatler kala Bitlis Valiliğinden bir açıklama geldi. Bitlis Valiliğinden yapılan basın açıklamasında şehirde PKK'lı teröristlere ait bası barınakların tespit edildiği ve söz konusu teröristlerin yakalanması adına operasyonlar düzenleneceği bildirildi. Yapılan açıklamada ayrıca öğrenim gören öğrencilerin eğitim ve öğretim hakkının kısıtlanmaması kaydıyla bir günlük sokağa çıkma yasağı ilan edildiği aktarıldı. 

Bitlis Valiliği Tarafından Yayımlanan Basın Açıklaması

"Yukarıölek, Aşağıölek, Aşağıbalcılar, Yukarıbalcılar, Ilıcak, Oğulcak, Başmaklı, Üçevler köyleri ile Kalupat, Karakuş ve Dutköy mezraları bölgelerinde, bölücü terör örgütü mensuplarının bulunduğu ve barınma amaçlı sığınak ve barınak tesis ettikleri tespit edilmiş olup, bahse konu örgüt mensuplarının yakalanmaları, halkımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması için 5442 sayılı İl İdaresi Kanunu'nun 11/C maddesi gereğince, 16 Eylül günü saat 23.59'dan 17 Eylül saat 23.59'a kadar, öğrenim görmekte olan öğrencilerin eğitim ve öğretim hakkının kısıtlanmaması kaydıyla sokağa çıkma yasağı ilan edilmiştir."

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (0)