banner731

BM Genel Sekreterinden Cumhurbaşkanı Erdoğan Açıklaması: Saygı Duyuyorum

Birleşmiş Milletler (BM) 8. Genel Sekreteri Ban Ki Moon Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında açıklamalarda bulundu. Moon Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkında Suriye konusunda aldığı inisiyatiften dolayı saygı duyduğunu belirtti.

GÜNDEM 08.11.2019, 11:27
BM Genel Sekreterinden Cumhurbaşkanı Erdoğan Açıklaması: Saygı Duyuyorum

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisinden yazılı bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada dünyanın önde gelen uluslararası insan kaynakları platformlarından Global HR Forumu'nun 14'üncüsü "Birlikte Daha İyi Bir Geleceğe" sloganıyla 6-7 Kasım'da Seul'de düzenlendiği ifade edildi.

TÜRKİYE'Yİ TEMSİLEN SELİM ATAY KATILDI

Forumda BM 8'inci Genel Sekreteri Ban Ki Moon'un onur konuğu olarak yer aldı ve Türkiye'yi temsilen Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanı Salim Atay katıldı.

Güney Kore Başbakanlığı tarafından organize edilen forumda, insan kaynakları konusunda dijital dönüşümü yakalama, eğitim sisteminin gözden geçirilmesi, cinsiyet eşitliği, yetenek gelişimi, genç istihdam gibi konular ele alındı.

SAYGI DUYUYORUM 

Atay burada Moon ile görüştü ve görüşmeden Ban Ki Moon, Suriye konusunda aldığı inisiyatiften dolayı Cumhurbaşkanı Erdoğan'a saygı duyduğunu belirtti. 

Bunun yanı sıra Atay ve Ban Ki Moon, Türkiye'nin insan kaynakları alanında gösterdiği gelişmelerin yanı sıra uluslararası arenadaki etkili politikalarına da değindi.

Yorumlar (0)