Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan belediye çalışanlarına isyan etti!

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, AK Parti döneminde alınan personellerin çalışmadığını iddia ederek, belediye çalışanlarına isyan etti! Bolu Belediyesi'ne bağlı bin 100 çalışan olduğunu vurgulayan Tanju Özcan, ot yolduracak 20 kişi, projelerimizi yaptıracak teknik eleman bulamıyoruz dedi. Belediye bünyesinde teknik personellerinin olduğu ama iş yaptırmadıklarını söyleyen Başkan Özcan, örnek olsun diye tulum giyip ben çalışacam dedi...

GÜNDEM 11.06.2019, 14:04
Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan belediye çalışanlarına isyan etti!

CHP'li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, AKP’li eski başkan Alaaddin Yılmaz döneminde işe alınan ve görev verilen belediye çalışanlarına isyan etti. 

Yerel bir gazeteye konuşan Özcan belediyenin temel sorununun çalıştıracak eleman bulamamak olduğunu söyledi. Tanju Özcan’ın açıklamaları şöyle;  “Bolu Belediyesi’nde bin 100 çalışanımız var. Ot biçecek 20 kişi bulamıyoruz. bizim temel sıkıntımız bu. Temizlik mişlerinde çalıştırılmak üzere alınmış ama açık havada çalışamam, tansiyonum var diye rapor alıyorlar. Görev yeri değişiklikleri yaptık. 7-8 kişi ‘psikolojim bozuldu’ diye rapor almış.”

“ÜRETMEYE ALIŞMAMIŞIZ”

“Belediyede 59 tane teknik arkadaşımız var. Harita mühendisi, çevre mühendisi, mimar gibi. Ama biz bütün projelerimizi dışarıya yaptırıyoruz. Üretmeye alışmamışız. Bütün birim müdürleri ‘çalışan sayımız nüfusumuza göre çok’ diyor. Ama özele indiğinizde, her birimle ayrı ayrı konuştuğunuzda, ‘şu işi de yapmanızı istiyorum’ dediğinizde ‘elemanım yok’ diyor. Burada liyakata hiç önem verilmemiş. Hiç ilgisi olmayan kişiler hiç ilgisi olmayan birimlerde çalışıyor. Bir de her şeyi dışarıdan temin etmeye, satın almaya, dışarıdaki insanlara yaptırmaya alıştırılmış buradaki personel. “

“ELEKTRİKÇİ VEZNEDARLIK YAPIYOR”

“Müdürlerimin bir bölümünü Eskişehir’e gönderdim. Oradan çok etkilenerek döndüler. Gördüler ki Eskişehir Belediyesi üreten belediyeciliğin örneği. Ama biz basit bir ferforjeyi bile kendimiz kaynatamayacak haldeyiz. Bunları üzülerek söylüyorum. Partk bahçelerde bir fırın yapılmış. Ciddi paralar harcanmış ama bir tane elektrikçi oarada olmadığı için çalıştırılamıyor. Belediye bünyesine bakıyorsunuz birçok elektrikçi var. Veznedar olarak çalışan elektrikçi var, şoför olarak çalışan elektrikçi var. ama biz park bahçelere bir tane elektrikçi bulamıyoruz. değiştirmeye kalktığınızda ‘beni sürmek için yaptı’ diyor.”

“İŞ BEĞENMİYORLAR”

“3 tane proje kapsamında 6 aylık sürelerde 367 İŞKUR personeli gelmiş. Ama bu 367 kişinin kabaca 150’si temizlik ve park bahçelerde çalışıyor. Tamamı temizlik ve park bahçelerde çalıştırılmak üzere alınmış. 210 kadarı belediyede çalışıyor. Mali hizmetlere, yazı işlerine, fen işlerine ‘git otur’ demişler. ‘Ben ne iş olsa yaparım’ diye gelmiş ama kendisine verilen işi beğenmiyor. Temizlik işlerinde çalışmak ayıp değil. Herkes masa başında çalışamaz. Bu hizmet işlerini birilerinin yapması lazım. Bu arkadaşların önyargılarını kırmak için önümüzdeki günlerde tulum giyip işçilerle taş döşeyeceğim. Bunu yapmamız lazım.”

Yorumlar (10)
Yiğit askı 6 ay önce
Kovun gitsin tüm bld atm personelleri var
Harun Kisak 6 ay önce
Biz boşta kalmisiz ise hasretiz adamlar işi begenmemekle kalmiyorlar çünkü ise ihtiyacı olmayan bağ bahçe arsası olan zenginleri torpille ise alırlardı olacağı budur başkanım bundan daha rezil birşey olabilir mi sayın başkanım.sorarim size neden ihtiyacı olan değil de olmayanlar hep ise alınıyor parası olanlar mı özgürce konuşa biliyor sadece ..
Yıldız 6 ay önce
Helal olsun başkanım arkandayız. Bu esnek çalışanları ancak siz temizlersiniz
Misafir 6 ay önce
İş beklentisi olan okadar insan varki yuzbinlerceside yüksek okul mezunu gereği idari yönden yapilmali
Yalçın 6 ay önce
Neden hep chpli bldyeler gündemde ben medyada 20 yıldır Bolu ile ilgili haber duymadım. Başkanım gönder gitsin çalışmayani.
Turhan ay 6 ay önce
AKP döneminde alınan, çalışmaktan kaçan rapor alan bu torpillileri çalıştırın, çalışmıyorlarsa işten çıkarın, iş arayıp bulamayan bir sürü insanlar var. Orası kimsenin babasının yeri değil, kamu yeridir, gereğini yapmaz iseniz sizde bu vebal altına girersiniz, akp kimse nin göz yaşına bakmadı çalışmamaya bırak, adam gibi çalışanları işten attı.
Turhan ay 5051550400
Sedat 4 ay önce
Ben çok şey biliyorum ama soran olmadı akp belediyeyi bitirmişler belediyede iş yaptıracak amir yok personelden sorumlu idari Bşk Yard olması gerekir personelin kontrolü disiplinlerinin sağlanması gerekir liyakatlı olması gerekir terbiyesiz ve yeni yönetimin aleyhine çalışanlar var herneyse sorulmadığına göre her daha iyi biliyor hayırlısı
Sedat 4 ay önce
Ben çok şey biliyorum ama soran olmadı akp belediyeyi bitirmişler belediyede iş yaptıracak amir yok personelden sorumlu idari Bşk Yard olması gerekir personelin kontrolü disiplinlerinin sağlanması gerekir liyakatlı olması gerekir terbiyesiz ve yeni yönetimin aleyhine çalışanlar var herneyse sorulmadığına göre her daha iyi biliyor hayırlısı
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın