Bolu'da suriyelilere iş yeri açma izni verilmeyecek! Bolu Belediye Başkanı'ndan flaş kararlar!..

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, seçimden önceki 'Suriyelilere yardımın kesilmesi' vaadini yerine getirmek üzere bir talimat yayımladı. suriyelilere iş yeri açma izni verilmeyeceğini açıklayan CHP Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, suriyelilerin Bolu'ya ve Türkiye'ye yerleşsinler istemiyorum dedi.. İş yeri ruhsatı verilmeyecek talimatını ise ''Benim esnafım iş yeri açmak için 10 yere kayıt yaptıracak, her yere para ödeyecek, Vergi Dairesi üzerine binecek, Esnaf Odaları üzerine binecek, belediyeler üzerine binecek; bunlara hesap soran dahi olmayacak" gerekçe olarak gösterdi.

GÜNDEM 08.04.2019, 21:33 08.04.2019, 21:50
Bolu'da suriyelilere iş yeri açma izni verilmeyecek! Bolu Belediye Başkanı'ndan flaş kararlar!..

CHP Bolu Belediye Başkanı Tanju Özkan'dan flaş suriyeliler kararı!.. Mazbatasını alır almaz, yabancı uyruklulara yardım yapılmayacak talimatı veren Özkan, hemen ardından suriyelilerin Bolu'ya ve Türkiye'ye yerleşmelerini istemiyorum diyerek suriyelilere iş yeri açma izni verilmeyecek talimatını verdi..

Benim esnafım iş yeri açmak için 10 yere kayıt yaptıracak, her yere para ödeyecek, Vergi Dairesi üzerine binecek, Esnaf Odaları üzerine binecek, belediyeler üzerine binecek; bunlara hesap soran dahi olmayacak diyen Başkan Özkan, suriyelilere zaten Birleşmiş Milletler Dünya Gıda Programı (WFP), Türk Kızılay’ı ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından ‘Sosyal Uyum Yardımı’ adı altında yardım yapılıyor dedi... 

Yorumlar (3)
Ali 6 ay önce
Helal olsun badkanim
Deniz 6 ay önce
Helal olsun beee
Bulut 6 ay önce
Bize böyle başkan lazım helal olsun