Bölünen Üniversiteler Hakkında Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Açıklama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklamalarında bölünen üniversiteler hakkında da değerlendirmelerde bulundu. Konu ile ilgili olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın aktardıklarının detaylarını haberimizde okuyucularımızla paylaşıyoruz.

GÜNDEM 04.05.2018, 20:59
Bölünen Üniversiteler Hakkında Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Açıklama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yenikapı Avrasya Gösteri Merkezi'nde İstanbul Gençlik Festivali kapsamında gençler ile biraraya geldi. Burada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kendisine sorulan soruları yanıtladı.

Burada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bölünen üniversiteler hakkında değerlendirmelerde bulundu. Bu bağlamda Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın aktardıklarını ziyaretçilerimizle paylaşıyoruz.

İSMİ KALKAN ÜNİVERSİTE YOK

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a Üniversitelerin köklü isimlerinden ayrılmasını istemeyenlerin görüşünü ifade eden bir soru soruldu. Bunun üzerine açıklama yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklamalarında ''Mevcut isimlerden ismi kalkan kaldırılan yok'' ifadelerine yer verdi. 

Açıklamalarının devamında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İstanbul Üniversitesi'nin şu andaki 105 binlik kapasitesinin kaliteyi düşürdüğünü bundan dolayı YÖK ile görüşme yaptıklarını bir çalışma yapıldığını ve çalışma sonrasında ikiye bölme kararının alındığını ifade etti.

Ayrıca Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarında "'fakültelerdeki sayıda öğrenci kapasitesi gözönüne alınmak üzere düzenleyelim'' teklifi ile geldiler. Cerrahpaşa Tıp ve Çapa tıp konusunda tepki aldık. Dekanlar ile YÖK başkanı bir toplantı yaptı. Her ikisinin de başında İstanbul Üniversitesi ibaresi olacak'' ifadelerine yer verdi.

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Yorumlar (0)