Breton Tarrant Kimdir? Yeni Zelanda Cami Saldırısı- Yeni Zelanda'da Camiye Saldıran Breton Tarrant

Dünya gündemine oturan Yeni Zelan'da cami saldırısıyla alakalı olarak yeni detaylar paylaşılmaya devam ediyor. Adının Breton Tarrant olduğu iddia edilen saldırgan, saldırıyı sosyal medyadan canlı yayınladı...

Breton Tarrant Kimdir? Yeni Zelanda Cami Saldırısı- Yeni Zelanda'da Camiye Saldıran Breton Tarrant

Yeni Zelenda'da cami saldırganı saldırı düzenlediği anları saniye saniye sosyal medya hesabı üzerinden canlı olarak yayınladı.

Saldırganın adının Breton Tarrant olduğu ifade edilirlen sosyal medyadan görüntüleri paylaşarak bu katliamı göz önünde göstermesi katliamın ciddiyetini gösterdi.

EL NUR VE LİNWOOD SALDIRILARI

El- Nur ve Linwood adında iki camiye düzenlenen saldırı sonrasında açıklanan konum bilgilerinde iki cami arasında ki mesafe bu şekilde gösterildi.

SİLAHINDA YAZILI BİLGİLER

Breton Tarrant'ın elinde olan silahın şarjörlerinden birinin üzerinden Kiril alfabesiyle yazılmış "Miloş Obiliç" dikkat çekti.

Miloş Obiliç, Kosova Savaşı'nda Sultan Murat'ı şehit eden Sırp olarak tanınmaktadır.

HESABI KAPATILDI

Breton Tarrant'ın görüntüleri canlı yayınladığı Twitter hesabı kapatıldı.

YENİ ZELANDA BAŞBAKANI AÇIKLAMA YAPTI

"Ölümler ve yaralılar hakkında bu aşamada herhangi bir onay veremesem de söyleyebileceğim şey bunun Yeni Zelanda'nın en karanlık günlerinden biri olduğu açık.

Açıkçası, burada olanlar, olağanüstü ve benzeri görülmemiş bir şiddet eylemidir.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2019, 23:18
YORUM EKLE