Brunson Davası Öncesinde Dolar Fiyatlarında Kritik Düşüş!

12 Ekim 2018 tarihinde (bugün) davası görülecek olan Rahip Andrew Brunson duruşması öncesi Dolar fiyatlarında düşüş yaşandı. Dolar fiyatları sabahın en erken saatlerinde 6 liranın altına düştü. Peki dolar ne kadar? İşte dolar fiyatlarında son durum...

GÜNDEM 12.10.2018, 09:11 12.10.2018, 12:51 Kerim Solak
Brunson Davası Öncesinde Dolar Fiyatlarında Kritik Düşüş!

Türkiye Cumhuriyeti ile Amerika arasında yaşanan krizlerin en kritik sebepleri arasında yer alan Rahip Brunson'un davası bugün görülecek.

Uzun süreden beri 6 Türk Lirası'nın üzerinde bulunan dolar bugünkü beklentilere yönelik olarak 5, 87 Türk Lirası seviyelerine düştü.

BRUNSON DAVASI NE ZAMAN, NEREDE?

Beyaz Saray Rahip Brunson'un yarınki duruşmada serbest bırakılmasını düşünüyor.

Ayrıca konuyla alakalı olarak ortaya atılan iddialara göre; Washington ve Ankara arasında gizli bir anlaşma sağlandığı konuşulurken anlaşma gereği İzmir'deki evinde ev hapsi süren Rahip Brunson, 12 Ekim Cuma günü (bugün) görülecek duruşma sonrasında serbest bırakılarak ülkesine dönecek.

Bunun karşılığında Beyaz Saray Türkiye'ye yönelik uygulamaya koyduğu yaptırımları hafifletecek. Ancak dava kapsamında nelerin yaşanacağı merak ediliyor.

ABD VE TÜRKİYE GİZLİ ANLAŞTI İDDİASI

Amerikan basın ise bugün duruşması görülecek olan Rahip Brunson’ın serbest bırakılması için ABD ile Türkiye arasında gizli bir anlaşma sağlandığını yazdı.

Kamupersoneli.net

Yorumlar (1)
Ali Er 10 ay önce
serbest kalırsa hukuğun bittiği günler. kimse hukuku ciddiye almaz artıkk