Brunson Kararına Hükümetten İlk Açıklama!

Rahip Brunson'ın serbest bırakılması kararı sonrasında Hükümetten ilk açıklama geldi. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum yaptığı açıklamada ise; " "Bağımsız Türk yargısı bir karar almıştır" dedi... İşte tüm detaylar.

GÜNDEM 12.10.2018, 17:31 12.10.2018, 17:35 Kerim Solak
Brunson Kararına Hükümetten İlk Açıklama!

Rahip Brunson'ın serbest bırakılması kararı sonrasında hükümetin ilk açıklaması geldi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, ABD'li rahip Andrew Brunson'un yargılandığı casusluk davasında 3 yıl 1 ay 15 gün hapis cezasına çarptırılıp tahliye edilmesine ilişkin, "Bağımsız Türk yargısı bir karar almıştır. Hayırlı olmasını temenni ediyoruz" dedi.

Bakan Kurum, "Biz geçmişte de Türk adaletinin bağımsız olduğunu söylüyoruz. Bundan önceki karara da bağımsız Türk yargısı almıştır. Şimdi de altını çizerek söylüyorum bağımsız Türk yargısı bir karar almıştır. Herkese hayırlı olmasını temenni ediyoruz" ifadelerinde bulundu.

Ayrıntılar geliyor...

Kamupersoneli.net

Yorumlar (5)
Akif 10 ay önce
Full Bagimsiz gösterilen tam bağımlı türkiye vatandasi olmak
hakkı 10 ay önce
ne tesadüftür ki bir gün önce izmir adliyesinde gaz kaçağı olayı patladı adamlar istediğini aldı üstüne dolar arttı şimdi kim karlı çıktı bu işten olan yine halka oldu
Adalet 10 ay önce
Hahahaaaa bağımsız türk yargısı he mi :))) adama isnat edilen suçlara ve delillere bak cezaya bak.. Şaka gibi.. Adam adamı telefonda 400 tl DOLANDIRDI diye 3 yıl 6 ay hapis veriliyor. Bu adam casusluk tan 1 yıl 15 gün hahahaa bağımsız yargı.. Bu işlerin içinde olmasam yicem bende
murat 10 ay önce
gündemde yokken bi anda çıktı :)
kızgın 10 ay önce
cehennemin dibine kadar yolun var din adamı bozuntusu pislik.