BTP Yeni Genel Başkanını Seçti! Hayatını Kaybeden Haydar Baş'ın Yerine Oğlu Geçti

BTP Yeni Genel Başkanını Seçti! Hayatını Kaybeden Haydar Baş'ın Yerine Oğlu Geçti

14 Nisan tarihinde corona virüs (Covid-19) sebebiyle hayatını kaybeden BTP Genel Başkanı Haydar Baş'ın koltuğuna, oğlu Hüseyin Baş geçti. Bugün yapılan MYK toplantısında oy birliği ile Hüseyin Baş, Genel Başkan olarak seçildi. 

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanlığı'na Haydar Baş'ın oğlu Hüseyin Baş seçildi. Merkez Yönetim Kurulu, video konferans yoluyla toplantı ve oy birliğiyle Hüseyin Baş, Genel Başkan olarak seçildi. 14 Nisan'da corona virüs (Covid-19) sebebiyle yaşamını yitiren Haydar Baş'ın hukukçu oğlu Hüseyin Baş, "Bu göreve layık görüldüğüm için MYK üyelerine ve parti teşkilatına teşekkür ediyorum." diye konuştu.

“ATATÜRK GİBİ OLMAK İÇİN ELİMİZDEN GELENİ YAPACAĞIZ”

Yeni BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş, seçimden sonra şu şekilde konuştu:

"Hepimizin başı sağ olsun. Biz acıyı yaşıyoruz. Bu göreve layık görüldüğüm için MYK üyelerine ve parti teşkilatına teşekkür ediyorum. Prof. Dr. Baş'ın davasını en güzel şekilde ve layıkıyla taşıyacağıma, taşımaya gücümün yettiğinin ötesinde çaba göstereceğime söz veriyorum. Burada Prof. Dr. Baş'ın 'her bir ilde 50 kabine çıkartırım' dediği bu mevcut teşkilatı en büyük destekçim olarak görmenin mutluluğu, gururu ve rahatlığıyla bu görevi taşımaya çalışacağıma hepinize söz veriyorum. Allah hepimiz için en hayırlısını nasip etsin. Çok güzel günler geleceğine inanıyorum. Bizler Atatürk gibi olmak için, bu davayı sahiplenmek ve sırtlanmak için elimizden geleni yapacağız. Allah da bize bu yolda kutlu kaderler nasip etsin. Hepinize çok teşekkür ediyorum."

MİLLİ EKONOMİ MODELİ DAHA FAZLA ÖNEM KAZANDI

BTP Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Av. Lütfullah Önder, seçim sonrası yaptığı basın toplantısında şu sözleri dile getirdi:

"Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, Hakk'a rıhlet etti. Ancak geride onlarca eser ve dünyaya malolmuş fikirler bıraktı. Tüm dünyanın ekonomik çöküşten bahsettiği ve çıkış aradığı şu günlerde onun Milli Ekonomi Modeli çok daha fazla önem kazandı. Onun literatüre kazandırdığı Milli Para, Milli Paralarla Dış Ticaret, Vatandaşlık Maaşı gibi kavramları, bugün dünyada çok daha yoğun konuşuyor ve dünya bunları uyguluyor."

"Milli Ekonomi Modeli Tezi Prof. Dr. Haydar Baş'a ait bir tezdir. Ve bu modeli tümüyle parti programına alıp iktidar olması halinde uygulayacağını deklere eden tek siyasi parti Bağımsız Türkiye Partisi'dir. Bağımsız Türkiye Partisi kaldığı yerden yürüyüşüne devam etmektedir."

HÜSEYİN BAŞ PARTİMİZİN GENEL BAŞKANIDIR

"Prof. Dr. Haydar Baş'ın vefatıyla boşalan genel başkanlık koltuğunu doldurmak, Partimizin Genel Başkanını belirlemek için Bağımsız Türkiye Partisi 22 Nisan 2020'de saat 21.00'de Merkez Yönetim Kurulu'nu telekonferans yöntemi ile toplamıştır. MYK'mız 130 kişiden oluşmaktadır. Tüzük gereği Büyük Kongre yapılıncaya kadar görev yapmak üzere genel başkanı belirleme görevi partinin en yetkili organı olan MYK'ya aittir."

"Yapılan görüşmeler, istişareler ve neticede yapılan oylama sonucunda toplantıya katılanların oybirliği ile Prof. Dr. Haydar Baş'ın oğlu, MYK üyemiz ve Genel Başkan Yardımcımız Hüseyin Baş'ı genel başkan olarak belirledik. Bağımsız Türkiye Partisi Büyük Kongresi yapılıncaya kadar Hüseyin Baş partimizin genel başkanıdır. Koronavirüs salgını sona erdiğinde Büyük Kongremizi toplayacağız."

"Hukukçu kimliği, genç ve dinamik kişiliği, Partimizin program ve projelerine vukufiyeti ve hitabeti ile önemli işler başaracağı inancı ile yeni Genel Başkanımız Hüseyin Baş'a başarılar dileriz."

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.