Bu İllerde Yaşayanlar Dikkat ! Meteoroloji'den Önemli Uyarı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından bir açıklama yapıldı ve bazı illerde yaşayan vatandaşlar şiddetli yağışa karşı uyarıldı. Buna göre meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması istendi.

GÜNDEM 18.07.2019, 08:08
Bu İllerde Yaşayanlar Dikkat ! Meteoroloji'den Önemli Uyarı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada Türkiye'nin iç, batı ve kuzey kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara'nın doğusu, İç Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz kıyı kesimleri ile Gaziantep ve Kilis çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu geçeceği ifade edildi.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Bunun yanı sıra yağışların Sakarya, Düzce, Adana, Osmaniye ve Hatay çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması beklendiği ifade edildi. 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından hava sıcaklığının batı kesimlerde 2 ila 4 derece artacağı, iç ve doğu kesimlerde 3 ila 6 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı ifade edildi.

Yapılan açıklamada rüzgarın genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Akdeniz kıyıları ile güneydoğu kesimlerde batı ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği belirtildi.

Yorumlar (0)