Bu Kış Nasıl Geçecek? Meteoroloji Genel Müdürü'nden 2019 Kış Uyarısı! Yağışlar Çok Olacak Mı?

2019 kışı nasıl geçecek? Kışın havalar çok soğuk olacak mı? Meteoroloji Genel Müdürü'nden 2019 kışı için kritik açıklamalar. Son dakika 2019 kışı için açıklama. Meteoroloji Genel Müdürü Mutlu Coşkun, Kasım Aralık, Ocak ve Şubat aylarına dair açıklamalarda bulundu. Yağış değerlendirmesinde de bulunan Mutlu Coşkun'un açıklamalarını sizlerle paylaşıyoruz. İşte 2019 kışı ve yağışların nasıl olacağına dair yapılan o açıklama.

Bu Kış Nasıl Geçecek? Meteoroloji Genel Müdürü'nden 2019 Kış Uyarısı! Yağışlar Çok Olacak Mı?

Türkiye'de kış mevsiminin kendini iyiden iyiye hissetirmeye başlamasının ardından vatandaşlar kışın nasıl geçeceğini araştırır oldular. 

Kamupersoneli.net olarak siz okuyucularımıza 2019 kışının nasıl geçeceğine dair Meteoroloji Genel Müdürü Mutlu Coşkun tarafından yapılan uyarıları derledik. 2019 yılı Kasım, Aralık, Ocak ve Şubat aylarına dair yapılan hava durumu açıklaması. 

2019 KIŞI NASIL GEÇECEK?

Meteoroloji Genel Müdürü Mutlu Coşkun iklimin, bir yerde uzun bir zaman periyotu içinde her gün gerçekleşen hava olaylarının toplamını ve ortalamasını ifade ettiğini belirtti. Bu konuda yapmış olduğu değerlendirmelerinde gelecek planlamasının nasıl yapılacağını açıklayan Mutlu Coşkun şu ifadeleri kullandı. "Eğer bugünün hava durumunu bilir ve bunun geçmişle farkını ortaya koyabilirsek, gelecek planlarımızı yapabiliriz"

Konuşmasında geçmişte yaşanan kış aylarında dair bilgiler veren Meteoroloji Genel Müdürü Mutlu Coşkun uzun dönemli periyota bakıldığında, Türkiye'nin 1981-2010 kış mevsimi ortalama sıcaklığının 3,6 derece olduğunu, 2017-2018 kışı ortalamasının ise 6,4 dereceyle mevsim normallerinin 2,8 derece üstünde gerçekleştiğini söyledi. 

27 YILLIK VERİLERE BAKILDIĞINDA 

Meteoroloji Genel Müdürü Mutlu Coşkun 2019 kışına dair açıklamalarında 37 yıllık verilere bakıldığında, kış mevsimindeki sıcaklık değerlerinde artış gözlendiğine işaret etti. Bu kapsamda 2018 kışı verilerini değerlendiren Mutlu Coşkun geçen kış mevsiminde ortalama sıcaklıkların sadece Bolu ve Karabük dolaylarında mevsim normallerinde, diğer bölgelerde ise mevsim normallerinin üzerinde olduğunu söyledi. 

YAĞIŞLAR NORMALİN ÜZERİNDE OLACAK

Meteoroloji Genel Müdürü Mutlu Coşkun açıklamalarında ayrıca sıcaklıkların Aralık, Ocak ve Şubat aylarında yurdun kuzeydoğu kesimlerinde mevsim normallerinin 1-2 derece, diğer yerlerinde ise 0,5-1 derece üzerinde seyretmesinin öngörüldüğünü aktardı. Yağışların da söz konusu aylarda yurdun batı kesimlerinde mevsim normalleri civarında beklendiğine dikkati çeken Coşkun, diğer yerlerde mevsim normallerinin biraz üzerinde yağış öngördüklerini ifade etti.

Kamupersoneli.et - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Sa
Sa - 8 ay Önce

2019 iyi bi kis mi olacak yani