Bu Numara Ararsa Sakın Açmayın ! 7 Saniyesi 215 TL

Telefon kullanıcılarına çok önemli uyarı yapıldı. Uyarıda bir numaranın kurye olarak aradığı ve insanları dolandırdığı ifade edildi. Bu numara ardığında ve konuşmaya başladığınızda 7 saniyede 215 TL paranız gidecek.

GÜNDEM 28.12.2018, 09:15 Batuhan
Bu Numara Ararsa Sakın Açmayın ! 7 Saniyesi 215 TL

Hürriyet Gazetesi Yazarı Sefer Levent bugünkü yazısında bir okurun mesajını yayımlayarak telefondan kurye olarak arayıp insanları dolandıran sahtekarlardan bahsetti.

0800 ile başlayan bir numaradan arayıp sizi de dolandırabilirler. Böyle durumlarda açmamak, açarsanız bile geri dönüş yapmamak en doğrusu gibi görünüyor.

Yazının ilgili kısmı şöyle;

DOLANDIRICILIK yöntemleri bitmek tükenmek bilmiyor. Bir okurumun başına gelen son olay gerçekten ‘yok artık’ dedirtecek cinsten. Olay şöyle gelişiyor. Okurumun cep telefonunu bilmediği bir numara arıyor. Okurum açıyor. Karşıdaki ses kurye olduğunu kendisine bir paket getirdiğini ancak adresinde bulamadığını paketi kime bırakabileceğini soruyor. Okurum tam, “Ben evdeyim ama paketi kapı görevlisine de...” derken telefon kapanıyor. Tekrar aranmayınca bu kez okurum kendisini arayan numarayı arıyor.

Bu kez devreye bir bant kaydı giriyor. Kayıttaki ses, “Kuryelerimiz bu numaradan aranamamaktadır. Sorun yaşıyorsanız lütfen 0800..... nolu telefonu arayın diyor. Okurum da kendisine verilen 0800....’lü telefonu arıyor. Bu kez yeni bir bant kaydı karşısına çıkıyor. Telefonda dakikalarca bekletiliyor. Neden sonra farkediyor ki aradığı telefonun 7 saniyesi 25 TL! Yani 1 dakikası yaklaşık 215 lira. Olmayan paketin peşinde dakikalarca telefonda bekletilen okuruma bu işin faturası ise yaklaşık 1200 TL. Şikayetler ise boşuna. Dolandırıcıların izini bulmak ne mümkün. Yaygınlaştığı anlaşılan bu yönteme karşı, aman dikkat!

Yorumlar (0)