Buket Aydın ve Fatih Portakal Arasında Tanzim Satış Polemiği!

Kanal D Ana Haber'in tanzim satışlarla ilgili yaptığı haber üzerine tartışmaları alevlendirecek bir ayrıntıya Odatv ulaştı. İşte OdaTV'nin derlediği detaylar.

GÜNDEM 15.02.2019, 21:13
Buket Aydın ve Fatih Portakal Arasında Tanzim Satış Polemiği!

Kanal D Ana Haber, geçen gün yayınladığı tanzim satışlarıyla ilgili haberinde üreticilerle yaptığı röportajları belli bir noktadan kesip birleştirerek haberleştirdi.

Kanal D, haberi, "Üreci 'tanzim'den memnun" başlığıyla verirken, üreticilerin konuşmasını belli bir noktadan sonra keserek, yapılan eleştirilere yer vermedi.

Bu tavır sosyal medyada ve kamuoyunda büyük tepki topladı. FOX TV Ana Haber Bülteni sunucusu Fatih Portakal da bu tavra tepki göstererek Twitter hesabından, “Habercilikte rezillik” ifadelerini paylaştı.

Portakal’ın paylaşımına Kanal D Ana Haber sunucusu Buket Aydın’dan açıklama geldi. Buket Aydın, Fatih Portakal’ı sert bir dille eleştirirken, çiftçinin eleştiri içeren sözlerinin neden yayınlanmadığına dair bir konuşma yapmadı.

O ÜRETİCİ İSYAN ETTİ: "ALLAH BELANIZI VERSİN LAN"

Haberde sözlerinin tamamı aktarılmayan üretici Ramazan Özbek ise sosyal medya hesabından isyan etti.

"Yandaş medya olayı saptırmıştır burada yandaş medya çılgınlığı yavşaklığı vardır yazık lan emeklerimize Allah belanızı versin lan" diye yazan Özbek röportajdan bölümleri kendi profilinde yayınladı.

İşte o paylaşım:

TELEVİZYONA ÇIKARDIKLARI İSİM AKP YÖNETİCİSİ ÇIKTI

Öte yandan Kanal D’nin yayınladığı haberde “Tanzim satışlarından çok memnunuz” diyen Mustafa Bahar’ın üretici olmadığı komisyoncu ve hafriyat sektöründe çalıştığı anlaşıldı. Üstelik Bahar’ın AKP Kaş İlçe Yönetimi’nde olduğu ortaya çıktı.

Bahar’ın sosyal medya hesabında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na “P.şt” dediği paylaşımları bulunuyor. Bahar’ın AKP mitinginden fotoğrafları da sosyal medya hesabında yer alıyor.

İşte o paylaşımlar:

Yorumlar (0)