banner731

Bülent Arınç'tan yeni KHK açıklaması: 'Faciadır' dememeliydim!

"KHK faciadır" açıklaması yaparak herkesin dikkatini ve tepkisini çeken Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bülent Arınç Kanun Hükmünde Kararnameler hakkında yeni açıklama yaptı. Katıldığı canlı yayında "KHK faciadır" şeklinde yaptığı açıklamalar hakkında konuşan Arınç, "Evet şunu belki söylememeliydim, 'KHK bir faciadır'. " ifadelerini kullandı.

GÜNDEM 07.11.2019, 23:28
Bülent Arınç'tan yeni KHK açıklaması: 'Faciadır' dememeliydim!

Habertürk ekranlaırnda yayınlanan Nedir ne değildir? programına katılarak "KHK faciadır" açıklamasına ilişkin değerlendirmelerde bulunan Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyesi Bülent Arınç, "Evet şunu belki söylememeliydim, 'KHK bir faciadır'. Çünkü şuna inanıyorum, ya olağanüstü hal ya da sıkıyönetim ilan edilecekti. Başka türlüsü imkansızdı. KHK'lar bir ihtiyaçtı, gereklilikti." dedi.

Bülent Arınç'ın ifadelerinden satır başları şöyle:

Yargıyı kutsallaştırmak gibi bir iddiam hiç olmadı.

Cumhurbaşkanı ile yapılan toplantı çok olumlu geçti.

İstifa haberlerim yayınlandı, böyle bir şey yok.

2014’ten sonra bazı konularda parti ile ayrı düştüm

Partimin hizmetinde, Cumhurbaşkanı’nın yanındayım.

Şehitlerin istismarını yapanlardan değilim.

Evet şunu belki söylememeliydim, 'KHK bir faciadır'. Çünkü şuna inanıyorum, ya olağanüstü hal ya da sıkıyönetim ilan edilecekti. Başka türlüsü imkansızdı. KHK'lar bir ihtiyaçtı, gereklilikti.

Yargı ile komisyon kararları arasında çelişki var.

-Nedim Şener hakkında zamanında olumlu düşüncelerim vardı, yanılmışım. Mehmet Haberal, Mustafa Balbay, Erdem Gül, Enis Berberoğlu hakkında olumlu konuştum. Bildiğim ve tanıdığım insanlara, gazetecilik mesleği adına sahip çıktım. 80 yaşındaki bir kadın gazeteci tahliye ediliyor, Nedim Şener dövünüyor. Ergenekon ve Balyoz'un rövanşını almaya çalışıyor.

Yorumlar (0)