Burdur'da Atalay Filiz Alarmı

Cinayet zanlısı Atalay Filiz'i arama çalışmaları devam ediyor

GÜNDEM 09.06.2016, 16:15 09.06.2016, 16:26
Burdur'da Atalay Filiz Alarmı
Burdur'da polisi arayan bir kişi, Tuzla'da iki çocuk annesi öğretmeni öldürdüğü öne sürülen Atalay Filiz'i gördüğünü iddia ederek ihbarda bulundu


Polis ekipleri bunun üzerine kentin bazı noktalarında araçları durdurarak yol denetimi yaptı
Burdur'da polis, bir kişinin "155 polis imdat hattı"nı arayarak, Tuzla'da iki çocuk annesi öğretmeni öldürdüğü öne sürülen Atalay Filiz'i gördüğünü bildirmesi üzerine kentteki bazı noktalarda yol denetimlerinde bulundu.

Alınan bilgiye göre, polis imdat hattını arayan bir kişi, Atalay Filiz'i Isparta-Burdur karayolu Gümüşgün yol ayrımında valizle bir araca binerken gördüğünü bildirdi. 

Bunun üzerine il genelinde çalışma başlatan polis ekipleri, Burdur Bölge Trafik Müdürlüğü önü, Organize Sanayi Bölgesi Kavşağı ile Antalya Kavşağı'nda araçları durdurarak yol denetimi yaptı. 

Ekipler, yaklaşık 1,5 saat süren çalışma sonucu herhangi bir olumsuzluğa rastlanmaması üzerine denetimlere son verdi.  

Tuzla Yalıboyu Caddesi Postane Mahallesi'nde oturan tarih öğretmeni, 2 çocuk annesi Fatma Kayıkçı'nın cesedi, 28 Mayıs'ta evinin yakınındaki çalılıkların arasında bulunmuştu. Kayıkçı'yı öldürdüğü iddia edilen Atalay Filiz'in, 16 Eylül 2013'te o dönem tümgeneral olan Hasan Hüseyin Demirarslan'ın TÜBİTAK'ta çalışan oğlu Göktuğ Demirarslan ve onu ziyarete gelen kız arkadaşı Elena Radchikova'nın öldürülmesi olayına karıştığı da belirlenmişti.

Ankara'daki cinayetlerle ilgili yaklaşık 3 yıldır aranan Atalay Filiz'in, sahte kimlikle yurt dışına kaçtığı ve bir süre sonra geldiği İstanbul'da yaşamaya başladığı, çevresine kendisini farklı kimlikle tanıttığı belirtilmişti.

Zanlının, cinayetin ardından İzmir'de bir kişiyle aynı evi paylaştığı iddia edilmişti.

AA | Kamupersoneli.net
Yorumlar (0)