Burdur Valisi Şıldak Açıkladı: Salda Gölünde Ziyaretçi Sayısının Bir Milyonu Aşması Bekleniyor

Burdur Valisi Hasan Şıldak Salda Gölü ziyaretçi sayısı hakkında açıklamalarda bulundu. Hasan Şıldak açıklamalarında bu yıl 600 bin ziyaretçi sayısına ulaştıklarını yıl sonunda bir milyonun üzerinde bir ziyaretçi sayısı ile sezonu kapatacaklarını ifade etti.

GÜNDEM 05.08.2019, 16:19 05.08.2019, 17:28
Burdur Valisi Şıldak Açıkladı: Salda Gölünde Ziyaretçi Sayısının Bir Milyonu Aşması Bekleniyor

Burdur Valisi Hasan Şıldak, doğa harikası Salda Gölü'nü ziyaret edenlerin sayısının 600 bini geçtiğini ifade ederek yıl sonunda bu sayının bir milyonu aşmasını beklediklerini belirtti.

ZİYARETÇİ SAYISI YÜZDE 60'IN ÜZERİNDE ARTTI

Vali Şıldak ilde Kurban Bayramı tatili dolayısıyla alınacak tedbirlerin değerlendirildiği toplantıda bir konuşma yaptı. Vali Şıldak açıklamalarında Burdur'daki ören yerleri ve müzelerin ziyaretçi sayısının geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 60'ın üzerinde arttığını ifade etti.

Konu ile ilgili olarak Vali Şıldak yaptığı açıklamalarında "Salda Gölü ziyaretçi sayısında bu yıl 600 bini aştık. Yıl sonunda bir milyonun çok üzerinde bir sayıyla Salda Gölü'ndeki sezonu kapatacağız. Gölde yapılan bütün düzenlemeler, çevreye son derece duyarlı, çevre kirliliğini önlemeye ve aynı zamanda turizmin gerektirdiği günübirlik hizmetleri vermeye yönelik" ifadelerine yer verdi.

Vali Şıldak açıklamalarında doğal sit alanında ve yakınında izinsiz yapılaşmaya izin vermediklerini ifade ederekprojelendirdikleri alanlardaki çalışmalarda doğaya ve çevreye saygılı malzemeler kullandıklarını vurguladı.

Açıklamalarında alanda çevre kirliliği oluşturmayacak uygulamaları hayata geçirdiklerini ifade eden Vali Şıldak şöyle konuştu:

"Bu anlamda gölümüzün bulunduğu Beyaz Adalar bölgesinde gerçekleştirdiğimiz düzenlemeler ve günübirlik hizmetlere ilişkin kat ettiğimiz mesafe ortada. Basındaki haberleri de bu konudaki çalışmalarımızın sonuçlarının iyi bir yansıması olarak görüyorum"

Yorumlar (0)