Bursa'da Düğünde Havaya Ateş Açan Polise Soruşturma ! 'Teşkilatı Buraya Yığarım'

Bursa'nın Nilüfer İlçesi'nde meydana gelen olayda, bir düğün sırasında emniyet mensubu bir polisin tabancasını çıkarıp havaya ateş açması ortamda gerginlik yarattı. Bunun üzerine çıkan tartışma sonrasında polis memuru hakkında soruşturma başlatıldı.

Bursa'da Düğünde Havaya Ateş Açan Polise Soruşturma ! 'Teşkilatı Buraya Yığarım'

BURSA'nın merkez Nilüfer İlçesi'nde, düğünde tabancasını çıkararak art arda havaya ateş eden ve iddiaya göre kendisini polis olarak tanıtan kişinin, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Hassas Bölgeleri Koruma Şube Müdürlüğü'nde görevli polis memuru R.Ö. olduğu tespit edildi.

TEŞKİLATI BURAYA YIĞARIM

Merkez Nilüfer İlçesi'nde önceki gün düğün salonunun önünde konvoydaki bir otomobilden çıkan takım elbiseli bir kişi, belindeki silahı çıkarıp havaya 11 el ateş etti. Şarjör değiştirecekken çevredekilerin tepkisi ile karşılaşan kişi ile vatandaşlar arasında gerginlik çıktı. Ateş eden kişi, iddiaya göre kendisini polis olarak da tanıtıp ''teşkilatı buraya yığarım'' dedi.

Kendisini polis olarak tanıtan kişi daha sonra düğün sahipleri tarafından yatıştırılıp uzaklaştırıldı. Olayın ardından Bursa Emniyet Müdürlüğü ekipleri geniş çaplı araştırma başlattı. Yapılan soruşturma sonucu ateş eden kişinin İstanbul Emniyet Müdürlüğü Hassas Bölgeleri Koruma Şube Müdürlüğü'nde görevli polis memuru R.Ö., olduğu ve arkadaşının düğününü için izinli olarak Bursa'ya geldiği öğrenildi.

Polis memuru R.Ö. hakkında , 6136 sayılı 'Ateşli Silahlar Kanunu' ve  'Genel Güvenliğin Tehlikeye Sokulması' suçundan adli ve idari işlem başlatıldığı  belirtildi.

KAMUPERSONELİ.NET - DHA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE