Bursa ve Antalya'da Orman Yangını! Yerleşim Yerleri Tehdit Altında

Antalya'nın Manavgat ilçesi ve Bursa’nın Mudanya ilçesine bağlı olan Çağrışan köyünde orman yangını çıktığı açıklandı. Yangın dumanları, Bursa- Mudanya karayolunu kaplarken her iki yangına da müdahaleler devam ediyor.

GÜNDEM 11.08.2018, 14:24
Bursa ve Antalya'da Orman Yangını! Yerleşim Yerleri Tehdit Altında

Antalya'nın Manavgat ilçesinin yanı sıra Bursa'nın Muaanya ilçesine bağlı olan Çağrışan köyünde orman yangını çıktı.

Dumanlar gökyüzünü kaplarken Bursa- Mudanya karayolunun ulaşıma kapandığı duyuruldu.

Yerleşim yerleri tehdit altına girerken yangınlara müdahale edildiği belirtildi.

Ayrıca Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz yaptığı açıklamalarda ise; ''Alevler evlere 100 metre yaklaştı'' dedi.

Diğer yandan Bursa'nın Mudanya ilçesindeki Çağrışan köyünde bugün saat 12.45 sularında sebebi bilinmeyen yangın meydana geldi.

Bursa Orman Bölge Müdürlüğü bünyesindeki helikopter ve arazözler bölgeye sevk edildi. Büyükşehir Belediyesine ait çok sayıda itfaiye aracı da bölgeye gönderildi.

Rüzgarın etkisiyle kısa sürede büyüyen yangın, yerleşim yerlerini tehdit etmeye başladı. Bursa-Mudanya karayolunun sağ tarafında başlayan yangın, yolun sol tarafına da sıçradı. .Dumanlar Bursa merkezinden de görülürken ekipler, yangının yerleşim yerlerine ulaşmaması için yoğun çaba sarf ediyor.

Yangına müdahale için çevre illerden helikopter desteği de istendiği belirtildi.

Ayrıca Göynüklü Mahalellesi Muhtarı Turgay Demirci yaptığı açıklamada ise; "Dumanlar çevreyi sardı. Yerleşim yerleri tehdit altında. Ben ailelerden uzak kalmalarını istiyorum" dedi.

Bursa Orman Bölge Müdürü Yalçın Akın ise; "İtfaiye ekiplerinin yanı sıra müdürlüğümüze ait helikopterle de yangına müdahale edilmeye başlandı. Çevre illerden başka helikopter de istiyoruz" dedi.

Kamupersoneli.net I ANKARA

Yorumlar (0)