Büyük skandal! Mehmet Metiner, AKP'ye oy vermeyenleri işten çıkarma ile tehtit etti

Eski AKP Milletvekili Mehmet Metiner'den büyük skandal!. Metiner, Adıyaman'da 31 Mart yerel seçimleri için düzenlenen mitingde konuştu. Metiner, ''Ekmek verdiklerimiz'' diye hitap ettiği Adıyaman belediye ve hastane çalışanlarını, AKP'ye oy vermedikleri takdirde işten çıkarmakla tehtit etti. AKP'ye oy vermeyenleri işten çıkarma ile tehtit eden Mehmet Metiner'in sözleri, bir çok çalışan tarafından tepki topladı. Mehmet Metiner, daha önce de ''Anayasayı paramparça edeceğiz'' skandal sözleri ile gündeme gelmişti.

GÜNDEM 17.03.2019, 01:00 17.03.2019, 18:47 probil
Büyük skandal! Mehmet Metiner, AKP'ye oy vermeyenleri işten çıkarma ile tehtit etti

Daha önce katıldığı bir televizyon programında ''Anayasayı paramparça edeceğiz'' diye skandal sözleri ile gündeme ismini duyuran Eski Milletvekilinden yeni büyük skandal daha ortaya çıktı!...

Eski AKP milletvekili Mehmet Metiner, 31 Mart seçimleri için 2 gün önce Adıyaman'a gitti. Adıyaman'da AKP'nin seçim mitinginde konuşan Mehmet Metiner, kamuda çalışanları, AKP'ye oy vermedikleri takdirde işten çıkarma ile tehtit etti.

Belediye, hastane gibi kurumlarda kendi alın teriyle çalışan personellere ''Ekmek verdiklerimiz'' diye ifadeler kullanan Metiner, büyük skandala daha imza attı. Mehmet Metiner, AKP'ye oy vermeyen, muhalefet parilerinin yanında saf alan şalışanlara yönelik yaptığı tehtit konuşmaları ile ilgili olarak, '' AK Parti davamıza karşı bayrak sallarlarsa, başkalarının safında bize yumruk sıkarlarsa ertesi gün kendilerini olması gereken yerde bulurlar" dedi. 

Metiner konuşmasında "Belediyelerde hastanede çalışan insanlar buraya gelmiyorlarsa gelmesinler. Oy vermiyorlarsa vermesinler. Herkesin özgür iradesine saygı duyarız" ifadesini kullandı.
Metiner, şöyle devam etti:

"Ama Engin Akel'e karşı, AK Parti davamıza karşı bayrak sallarlarsa, başkalarının safında bize yumruk sıkarlarsa ertesi gün kendilerini olması gereken yerde bulurlar kardeşim."
Saadet Partisi Adıyaman Belediye Başkan Adayı Ahmet Faruk Ünsal, Metiner'in bu sözlerini sosyal medya hesabında "Kendileri dışında siyasi görüşe mensup vatandaşlarımızı işten ekmekten mahrum bırakıp, çoluk çocuğu açlıkla tehdit edecek kadar zavallılaştılar! Az kaldı, 31 Mart'ta halkın sandıkta yapacağı inkılabı görecekler" notuyla paylaştı.


 

Yorumlar (0)