ByLock'un Ardından Candy Crash Saga

FETÖ / PDY üyelerinin kriptolu haberleşme ağı ‘ByLock’un ardından ‘Candy Crush Saga’ görünümlü yeni bir mesajlaşma programı üzerinden bilgilendirildiği belirlendi.

GÜNDEM 10.03.2017, 08:23
ByLock'un Ardından Candy Crash Saga

FETÖ’nün Bylock, Eagle, Talk ve Kakao’dan sonra mart ayından itibaren yeni bir ağ üzerinden örgüt üyelerine motivasyon ve yönlendirme mesajları göndermeye başladığı ortaya çıktı. Güvenlik birimleri, milyonlarca kişi tarafından oynanan “Candy Crush Saga” görünümlü yeni mesajlaşma programını deşifre etti.

Haber Türk'ün haberine göre; örgütün, bu program üzerinden çözülmelerin ve itirafların önüne geçmek için gözaltına alınma ve tutukluluk sırasında hangi hallerin işkence ve kötü muameleye delil olduğu yönünde bilgi verdiği belirlendi ve örgüt üyelerinin hakim karşısında işkence ve kötü muamele gördüklerini söylemeleri istendi.Bu konuda ‘Avrupa İşkenceyi Önleme Komitesi’ ve ‘Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Yüksek Komiserliği’ne başvurulması, kendilerine yardımcı olunacağı mesajı verildiği tespit edildi. 

Ayrıca örgüt üyeleri ByLock'u kabul etmemeleri konusunda da uyarıldı. Örgüt, yeni ağı kullanan mensuplarına gönderdiği mesajda, “Telefonlarda çıkan ByLock programları için düzmece ByLock görüşmeleri hazırlanacak, bunlar üzerinden itiraf almaya çalışacaklar, kesinlikle kabul edilmemeli, bu tarz bir sorgulamanın işkence olduğu belirtilmeli” denildi.

Bu ağ üzerinden örgüt elebaşı Fethullah Gülen'in de mesajları tespit edildi; Süreç bize ne kazandırdı sorusuna cevap olarak, yeniden ikaz edildik. Dualarınız, teheccütleriniz eksikti kendinize gelmeniz için Allah sizlere yeni yöntemler öğretti. Allah bu hizmetteki kömür ruhları ayırdı. Münafıklığı ve başka cemaatleri gösterdi. Vifak ve ittifakımızı pekiştirdi.''

Bu programın nasıl yüklendiği ve kimler tarafından kullanıldığına yönelik çalışmalar güvenlik güçleri tarafından devam ediyor.

Kamupersoneli.net

Yorumlar (0)