Çalışma Bakanı Jülide Sarıeroğlu'ndan 1 Mayıs Mesajı

Ça

Çalışma Bakanı Jülide Sarıeroğlu'ndan 1 Mayıs Mesajı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla bir mesaj paylaştı. 

Çalışma Bakanlığı'nın resmi internet sitesi üzerinden yayımlanan 1 Mayıs paylaşımında işçi ve emekçilerin yanlarında olduğu mesajı verildi. 

JÜLİDE SARIEROĞLU'NDAN 1 MAYIS PAYLAŞIMI

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yayımlanan paylaşımda, işçi ve emekçilerin gösterdikleri fedakarlıklara vurgu yapıldı. İşçilerin ve emekçilerin yanlarında olduklarının vurgulandığı mesajda, işçilerin haklarının takipçisi, işverenlerin istihdam destekçisi olunduğuna dikkat çekildi. 

Yayımlanan mesajda ayrıca bu zamana kadar atılan adımlara işaret edilerek hedeflenen noktalara gelindiği ve çalışmaların bundan sonraki süreçlerde de devam edeceği bildirildi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu tarafından 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla yayımlanan mesajın tam metnini siz okuyucularımıza aktarıyoruz. 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu Tarafından Yayımlanan 1 Mayıs Mesajı

Ülkemizin kalkınmasında ve muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkmak adına ilerlediği yolda işçi ve emekçi kardeşlerimizin gece gündüz demeden büyük bir fedakârlıkla göstermiş olduğu çabaya çok şey borçluyuz.
 
Bizler alın terinin ve emeğin değerini bilen bir milletin fertleri, toprağı bin bir emekle işleyen babaların, geleceğimizi gözünün nuru ile ilmek ilmek dokuyan anaların evlatlarıyız.  Emek dendiği anda hakkın teslimini erdem bilen, işçimizin ve emekçimizin alnındaki ter kurumadan evindeki ocağın ışımasını mümkün kılan değerlerin destekçisiyiz. İşçimizin hakkının takipçisi, işverenimizin istihdam gücünün destekçisi, her kesimin üretime katılım sağlamasının mücadelecisiyiz.
 
Bu inanç doğrultusunda; emekçi kardeşlerimizin çalışma koşulları ve özlük haklarının iyileştirilmesi, sosyal haklarının genişletilmesi ve taleplerinin yerine getirilebilmesi adına dün olduğu gibi bugün de canla başla çalışmaya devam ediyoruz.  Sivil toplum örgütlerimiz ve sendikalarımızla iş birliği içerisinde yürüttüğümüz çalışmalarla daima işçi ve emekçilerimizin yanındayız. Çalışma hayatında uygulamaya koyduğumuz ve toplumumuzun tüm kesimlerini kucaklayan istihdam politikalarımız, iş sağlığı ve güvenliği konusunda geliştirdiğimiz projeler, sosyal güvenlik sistemimize dair attığımız yenilikçi adımlar ve sosyal diyalog noktasındaki başarımız hedeflediklerimiz adına geldiğimiz noktanın en güzel göstergesidir.

 
1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nde işçimiz, işverenimiz, emeklimiz, esnafımız, çiftçimiz ile emeğin, kalkınmanın ve hakkaniyetin çatısı altında, aynı ortak payda da el ele, gönül gönüle, kardeşçe buluşabilmenin mutluluğunu taşıyoruz. Refah dolu bir Türkiye’nin inşası adına geçmişte olduğu gibi bugün de hep birlikte bir adım öne çıkıyoruz.
 
Ülkemizde yaşanan iş kazaları sonucu görevi başında hayatını kaybeden kıymetli çalışanlarımızı rahmetle yâd ediyorum.
 
Türkiye’mizin geleceği için vatan ve millet sevgisiyle değer üreten, ülke kalkınmamızın en büyük mihenk taşları olan değerli emekçilerimizi sevgiyle selamlıyor, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü tebrik ediyorum.

Kamupersoneli.net - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE