Çalışma Bakanı Müezzinoğlu'ndan EYT ve Taşerona Kadro Açıklaması

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu katıldığı bir TV programında emeklilikte yaşa takılanlar ve taşerona kadro konusu hakkında çeşitli açıklamalar yaptı.

GÜNDEM 27.01.2017, 16:31 27.01.2017, 16:51
Çalışma Bakanı Müezzinoğlu'ndan EYT ve Taşerona Kadro Açıklaması

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'nun açıklaması;

YAŞA TAKILANLAR SORULDU

Yaşa takılanlar şuan için üzülerek söylüyorum takılmaya devam edecekler. Bizim ülkemizde emekli olma yaşı 52. Şuanda yaşa takılan çalışanlarımızın büyük çoğunluğu 53 veya 54’ü bekliyor. Biz bu yaşı 58 olarak yükseltmek için çalışmalarımıza devam ediyoruz.

TAŞERON İŞÇİLER

Taşeron ve hizmet alımındaki konularda asıl önemli konu kamu personeli rejimi konusudur. En öncelikli konu aslında budur. Öncelikle bu sorunu çözeceğiz. Taşeron konusu referandumdan sonra oturup çözeceğiz. 

Referandumdan sonra bu konuları tekrar masaya yatıracağız.  

Kamupersoneli.net | ANKARA

Yorumlar (60)
emre 3 yıl önce
oh oh parti sirtında işe yerleşsinler sonra kadro haksizlık kpss girenler ne yapsın niye okuduk.. torpilden hastane . unv daha maşşAllah işkur kime calişıyorsa ..
emre 3 yıl önce
oyla mı kadro
Mehmet 3 yıl önce
Herşeyi bir gecede hallediyonuzda, bu taşeron işçileri üç yıldır oyalayıp duruyonuz
Ahmet 3 yıl önce
Bölümü birinci bitir KPSS den 74 al sonrada atanamadım millet 95 ile atanamıyor bu neyin kafası
alp 3 yıl önce
1 yıl geçti şimdi de referandumdan sonra diyorsunuz kusra bakmayın bu sefer taşeron işçilerin oyunu alamayacaksınız !
mehmet 3 yıl önce
bizler taşeron firmada teknik eleman olarak çalışırken vatanı görevimiz için kurumun şirketle anlaşma gereği tazminatımızı almadan tüm haklarımız saklı kalmak kaydıyla istifa edip askere gittik şimdi ise askerlik görevimiz, kutsal görevimizi yaptık ama biz askere gidince kurum yerimize eleman almış biz işsiz kaldık bizler askere gitmekle hata mı ettik biz kutsal görevimizi yaptık bizim günahımız ne, bu yeni çıkacak olan yasadan bizler içinde Allah rızası için bir hak tanıyın bizimde ailelerimiz çocuklarımız bakmakla yükümlü olduklarımız ailelerimiz var.i̇ş kanunda "askerlik görevi için ayrılanları askerlik görev bitimi 2 ay içinde eski iş yerine dilekçeyle başvurması durumunda işe başlatılır" deniliyor, lütfen bizler için bir hak..lütfen sayın yetkililer bizimde sesimiz olurmusunuz..
Ahmet 3 yıl önce
Bölümümü 1. Olarak bitirdim kpss den 76 puan aldım hiç bir yere yerleşemiyorum bizler ne olacağız bosunamı üniversite okuduk ?
Resul 3 yıl önce
Helal olsun bakanım yaşı 70 yap bence 58 düşük olur
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın