Çalışma Bakanı Müezzinoğlu'ndan Taşeron İşçilere Kadro Açıklaması

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu taşeron işçilerin kadroya alınması hakkında yaptığı açıklamasında çalışmaların bu sene tamamlanacağını ifade etti.

Çalışma Bakanı Müezzinoğlu'ndan Taşeron İşçilere Kadro Açıklaması

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu taşeron işçilerin kadroya alınması hakkında çeşitli açıklamalarda bulundu. Çalışma Bakanı Müezzinoğlu Sabah Gazetesi'nin aktardıklarına göre bir radyo programına konuk oldu. 

Burada çeşitli açıklamalar yapan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Müezzinoğlu, kamuda farklı statülerde çalışanların bulunduğunu belirterek konu ile ilgili olarak bir hazırlık içinde olduklarını ifade etti.

'BU SENE ÇÖZÜLECEK'

Çalışma Bakanı Müezzinoğlu açıklamasında, "Biz, taşeron veya sözleşmeli veya başka bir isimle çalışan tüm kesimlerin aynı çatı altında değerlendirilmesini arzu ediyoruz. Bir bütüncül yapı oluşturacağız. Çalıştaylarımız devam ediyor. Taşeron kardeşlerimiz bir süre daha sabır göstersinler, bu sene çözülecek" ifadelerine yer verdi.

SÜPER İSTİHDAM TEŞVİKİ

Ayrıca Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu istihdam yaratan işverenlere devletin önemli destekler vereceğini ifade etti.  Bakan Müezzinoğlu, vergi yükünü karşılamak suretiyle işverene destek olacağız. Bu projenin adı Süper İstihdam Teşviki'dir. Proje kapsamında 1,5 milyon kişilik istihdama destek vermeyi planlıyoruz dedi.

Bakan Müezzinoğlu Büyükanne Projesi hakkında da çeşitli bilgiler verdi. Müezzinoğlu söz konusu projeye vatandaşların ilgisinin çok yoğun olduğunu bildirdi.

Kamupersoneli.net | ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 16 Şubat 2017, 17:21
YORUM EKLE
YORUMLAR
firat
firat - 2 yıl Önce

Her önüne gelene kadro verilecekse o zaman biz okumayalim ,yuksek puan almaya ne gerek varki ,isci olarak çalıp bizede versin o zaman

taşeron
taşeron @firat - 2 yıl Önce

fırat bey bişey konuşurken önce bi düşünün biz kimsenin hakkını kaspetmiyoruz biz zaten o kurumda çalışıyoruz siz kpss den girsenizde girmesenizde biz kimseye zarar vererek kadro istemiyoruz ayrıca orda oturup konuşmak kolay benim yaptığım işe sen bi gün dahi gelmezsin bişeyi eleştirirken sadece kendini düşünme anladın

madur
madur - 2 yıl Önce

sayın bakanım biz boşamı başka memleketlere okumaya gidip puan alıp sonra işsiz olmak çok acı ama okumadan emek vermeden bir torpille işe girip kadro almaları biz halen işsiz gezmemiş çok acı

mustafa
mustafa - 2 yıl Önce

Almasın bu taşeronu akıl var mantık var danke mecbur bu ülke bunları kadroya almakla okuyan bi ton emek veren insan varken ben hakkımı helal etmiyorum bu gereksiz muhabbeti yapanlara

taşeron
taşeron - 2 yıl Önce

sürekli yüksek oy alan bir parti neden kadro versin ki haklılar, ben olsam bende vermem

Kubra
Kubra - 2 yıl Önce

Sadece oy almak ıcın bunlar bence hıc umudumuz yok

taşeron işçisi
taşeron işçisi - 2 yıl Önce

sayin bakan taşeronu kaldir (hayir) deme (evet) de

mehmet
mehmet - 2 yıl Önce

taşeron firmada teknik eleman olarak çalışırken vatanı görevimiz için kurumun şirketle anlaşma gereği tazminatımızı almadan tüm haklarımız saklı kalmak kaydıyla istifa edip askere gittik şimdi ise askerlik görevimiz, kutsal görevimizi yaptık ama biz askere gidince kurum yerimize eleman almış biz işsiz kaldık bizler askere gitmekle hata mı ettik biz kutsal görevimizi yaptık bizim günahımız ne, bu yeni çıkacak olan yasadan bizler içinde Allah rızası için bir hak tanıyın bizimde ailelerimiz çocuklarımız bakmakla yükümlü olduklarımız ailelerimiz var.İş Kanunda "askerlik görevi için ayrılanları askerlik görev bitimi 2 ay içinde eski iş yerine dilekçeyle başvurması durumunda işe başlatılır" deniliyor, lütfen bizler için bir hak..lütfen sayın yetkililer bizimde sesimiz olurmusunuz..

mehmet
mehmet - 2 yıl Önce

taşeron firmada teknik eleman olarak çalışırken vatanı görevimiz için kurumun şirketle anlaşma gereği tazminatımızı almadan tüm haklarımız saklı kalmak kaydıyla istifa edip askere gittik şimdi ise askerlik görevimiz, kutsal görevimizi yaptık ama biz askere gidince kurum yerimize eleman almış biz işsiz kaldık bizler askere gitmekle hata mı ettik biz kutsal görevimizi yaptık bizim günahımız ne, bu yeni çıkacak olan yasadan bizler içinde Allah rızası için bir hak tanıyın bizimde ailelerimiz çocuklarımız bakmakla yükümlü olduklarımız ailelerimiz var.i̇ş kanunda "askerlik görevi için ayrılanları askerlik görev bitimi 2 ay içinde eski iş yerine dilekçeyle başvurması durumunda işe başlatılır" deniliyor, lütfen bizler için bir hak..lütfen sayın yetkililer bizimde sesimiz olurmusunuz..lütfen yayımlayın sayın editör..