Çalışma Bakanı Sarıeroğlu: 10 Bin Güvenlik Görevlisi Alımı Yapılacak

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlı Jülide Sarıeroğlu tarafından yapılan açıklamaya göre, bu yıl eğitim- öğretim döneminde güvenliğin daha iyi sağlanabilmesi için 10 bin güvenlik görevlisi alımı yapılacak.

Çalışma Bakanı Sarıeroğlu: 10 Bin Güvenlik Görevlisi Alımı Yapılacak

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlı Jülide Sarıeroğlu, yeni eğitim- öğretim yılının hem veli ve öğrencilerin içini rahatlatacak uygulamalar olacağını hem de yeni iş imkanları sağlayacağını belirtti.

Çalışma Bakanı Sarıerğlu Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı okulların daha hijyenli olması adına 40 bin işçi alımı yapılacağını ve şuan itibariyle öğrencilerin güvenliğini sağlamak amacıyla 10 bin güvenlik görevlisi alımı yapacaklarını açıkladı.

10 Bin Güvenlik Görevlisi Alımı Yapılacak

Kamupersoneli.net olarak katılğımız TESK ESYEM Yetkilendirme Töreni Toplantısı'nda Bakan Sarıeroğlu'nun güvenlik görevlisi alımı açıklaması söyle oldu;

"İçişleri Bakanlığımız, Milli Eğitim Bakanlığımız ve Çalışma Bakanlığımız olarak ortak bir çalışma gerçekleştirdik ve risk sınıflarına göre ayırdığımız okullarımızda, toplum yararına çalışma programı kapsamında şuan itibariyle 10 bin kişi sertifikalı, belgeli güvenlik görevlisi alımı gerçekleştireceğiz.

Bu bağlamda ailelerimizin yani velilerimizin içleri daha rahat edecek ve bizde bu durumdan dolayı daha mutlu olacağız. Çocuklarımızın sağlıklı, güvenli ortamlarda eğitim almaları için ortam sağlamayı bizim en önemli görevimiz olarak görüyürum. Çocuklarımızın sağlıklı ve güvenli ortamlarda eğitim almaları için olanak sağlamak bizim görevimiz.

Bu eğitim- öğretim yılında aldığımız bu kararların hem veli ve öğrencilerimiz için önemli olduğunu, hem de yeni iş imkanları sağladığı için çok önemli adımlar olduğunu bildirmek isterim."

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2019, 16:49
YORUM EKLE
YORUMLAR
kemal
kemal - 2 yıl Önce

hadi inş sayın bakanım bekliyoruz

Mustafa ÜLGER
Mustafa ÜLGER - 2 yıl Önce

Alımlar nezam olacak yaş sınırı kaç olacak silahsızlarıda alacaklarmı

Mustafa
Mustafa - 2 yıl Önce

Alımlar nezam olacak yaş sınırı kaç olacak silahsızlarıda alacaklarmı teşekürle..

isa olaç
isa olaç - 2 yıl Önce

kodrolumu

Ali akdogan
Ali akdogan - 1 yıl Önce

Hep yandaş ve akp üyelik lerinde ilk oncelik