Çalışma Bakanı Sarıeroğlu, Eski Bakan Aykut'u Makamında Kabul Etti

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, eskiden kendisiyle aynı görevi yapan eski Bakan İmren Aykut'u makamında kabul etti ve Aykut'a ziyareti için teşekkür etti.

Çalışma Bakanı Sarıeroğlu, Eski Bakan Aykut'u Makamında Kabul Etti

ESKİ Bakan İmren Aykut, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu’nu ziyaret etti.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, kendisinden 26 yıl önce aynı görevi yürüten İmren Aykut’u makamında kabul etti. Sarıeroğlu, Aykut'u bakanlık girişinde karşıladı. 

Görüşmede, ziyaretleri için Aykut’a teşekkür eden Sarıeroğlu, “Yaklaşık bir aydır şahsıma tevdi edilen görevimi sürdürmenin onurunu yaşıyor, milletimize layık olmak için ilk andan itibaren var gücümüzle çalışıyoruz. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı vatandaşlarımızın tamamına hizmet götüren büyük bir kurum. Önümüzde ülkemiz için, milletimiz için atılacak çok adım var. İlk günden bu yana eksik etmediğiniz desteğiniz için teşekkür ediyorum. Tecrübelerinizden faydalanmak şahsıma güç veriyor. Nazik ziyaretiniz için teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

21 Aralık 1987 ile 23 Haziran 1991 tarihleri arasında bu görevi sürdüren İmren Aykut ise, “Büyük bir onurla görev yaptığım Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'na getirilmeniz bizleri oldukça gururlandırdı. Gerçekten sorumluluğu çok büyük bir Bakanlık. Destek olmak için daima yanınızda olacağız” diye konuştu.

Daha sonra Sarıeroğlu ile  Aykut hatıra fotoğrafı çektirdiler. Basına kapalı geçen başbaşa görüşmenin ardından Bakan Sarıeroğlu, eski Bakan Aykut'u aracına kadar uğurladı.   

Sarıeroğlu, 20 Temmuz 2017 tarihinde Bakanlık görevini devralmasının ardından telefon görüşmesi yaptığı Aykut’u Bakanlığa davet etmişti.

KAMUPERSONELİ.NET - DHA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 17 Ağustos 2017, 13:29
YORUM EKLE
YORUMLAR
selin
selin - 2 yıl Önce

sayın kamu personelleri yanımızda olmanızı bekliyoruz önlisans sosyal güvenlik mezunu olarak halen atama bekliyoruz sosyal güvenlik kurumunun 3000 personel talepte bulunulduğu bilinektedir 6 ay oldu halen belirsizdir bizlere kadro verilsin artık..zaman kaybediyoruz